Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Red Dead Redemption dostało nową kategorię wiekową, ale co to oznacza?

Powrót na PlayStation? A może remaster?

Koreańscy eksperci od ujawniania gier przed zapowiedzią, zajmujący się czasem także oznaczeniami wiekowymi, zaprezentowali kolejny interesujący wpis - Red Dead Redemption. Gracze debatują, skąd nowy rating dla dobrze znane hitu.

Jak zauważa serwis Gematsu, pozycja otrzymała kod CC-NV-230615-001, a „NV” oznacza tytuły konsolowe („NP” to PC). Poza tym nie znamy żadnych innych szczegółów.

Oryginał ukazał się w 2010 roku, wydany wyłącznie na PlayStation 3 i X360. Do dzisiaj nie doczekał się żadnych innych konwersji, a gracze zwracają uwagę, że w październiku ubiegłego roku został niespodziewanie usunięty z PS Plus oraz - co ważniejsze - z PS Now, gdzie można go było streamować na PS4.

Teraz Sony testuje nowe opcje streamowania, już także na PlayStation 5. Cześć fanów uważa, że nowy wpis w koreańskiej bazie danych dotyczy właśnie wersji na najnowszą konsolę Sony, ponieważ tak zasłużony klasyk z całą pewności spotkałby się z zainteresowaniem fanów.

Tutaj zastrzeżenia budzi fakt, że Red Dead Redemption na PS4 nie posiadało osobnego oznaczenia wiekowego, a było dostępne na tej konsoli właśnie przez PS Now. Dlaczego więc na PlayStation 5 miałoby być inaczej?

To skłania bardziej optymistycznie nastawionych gracze do spekulacji, że mowa o czymś szerzej zakrojonym, jak pełnoprawny remaster. Wydaje się jednak, że gdyby ten miał się ukazać, to stałoby się to już dawno temu - przed RDR2.

Nie jest tajemnicą, że oryginalna produkcja rodziła się w bólach i przez bardzo długi czas, między innymi w związku z problemami natury technicznej. Przytoczyć można słowa samego Sama Housera, założyciela Rockstara, który nazywał pierwsze Red Dead Redemption „powracającym koszmarem” i zapewne dlatego tak niechętnie wracano do tego tytułu, pomimo olbrzymiego potencjału.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Red Dead Redemption

PS4, PS3, Xbox 360, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze