Skip to main content

Remake Resident Evil 4 ominie Xbox One, ale nie PS4

Brak mocy? A może sprzedaży?

Capcom ogłosił na imprezie Tokyo Game Show, że remake Resident Evil 4 powstaje także na PlayStation 4. Co jednak interesujące, jednocześnie wydawca pomija Xbox One.

Grę zapowiedziano podczas czerwcowego pokazu State of Play, potwierdzając wcześniejsze plotki. Projekt powstaje od podstaw na silniku RE Engine, lecz wtedy wydawało się, że mowa wyłącznie o sprzęcie obecnej generacji oraz PC.

Nic z tego. Podczas najnowszej prezentacji karta tytułowa Resident Evil 4 pokazała zaktualizowaną listę platform docelowych: PC, PlayStation 4, PS5 oraz Xbox Series X/S. „Gra powstaje także na PlayStation 4” - dodał narrator, gdyby były jeszcze jakieś wątpliwości.

Decyzje podejmowane przez wydawców z Japonii od zawsze rządzą się własnymi prawami, a nie jest wielką tajemnicą, że konsole Xbox One nie są w tym kraju popularne. Co jednak z resztą świata? Być może decyzja nie jest jednak do końca zaskakująca - identyczną listę urządzeń docelowych ogłoszono także w przypadku Street Fighter 6 , innej gry Capcomu.

Zobacz także