Skip to main content

Remake Prince of Persia: The Sands of Time ma nowy okres premiery. Mowa o 2026 roku

To nie żart.

Ubisoft podczas prezentacji na żywo zaoferował szereg nowych informacji na temat serii Prince of Persia. Segment zakończyło ujawnienie, że remake kultowych Piasków Czasu ukaże się... w 2026 roku.

„Po trzech latach prac, licznych opóźnieniach i zmianie studia deweloperskiego, pechowy remake Prince of Persia: Sands of Time nadal znajduje się wyłącznie w fazie konceptu” - tak pisaliśmy w maju ubiegłego roku i producent Jean-Francois Naud najwyraźniej nie żartował.

Zobacz na YouTube

Produkcję zapowiedziano pierwotnie we wrześniu 2020 roku, z debiutem zaplanowanym już na początek następnego roku. Debiut wkrótce jednak przełożono - dwa razy. Twórcy z Indii najwyraźniej nie poradzili sobie z zadaniem, ponieważ kontrolę oddelegowano wkrótce z oddziałów w Pune i Mimbaju do kanadyjskiej centrali w Montrealu.

Tydzień temu Ubisoft poinformował, że do prac dołączyło biuro w Toronto i pozostaje mieć nadzieję, że właśnie to studio doprowadzi produkcję do końca.

Nowe Prince of Persia: Sands of Time to wierny remake. Produkcja zaoferuje między innymi odnowioną oprawę graficzną, odświeżoną mechanikę rozgrywki oraz sterowanie dostosowane do współczesnych standardów.

Jeśli o innych odsłonach serii mowa, Prince of Persia: The Lost Crown otrzyma we wrześniu fabularne DLC pod tytułem Mask of Darkness. Dzisiaj udostępniono za to darmową aktualizację z różnymi wyzwaniami.

Zobacz na YouTube

Jest też The Rogue Prince of Persia, które dostało właśnie aktualizację w programie Early Access, szykując się do premiery pełnej wersji w przyszłym roku. Patch otrzymał nazwę The Temple of Fire i oferuje szereg nowych treści, w tym przeciwników i pułapki.

Zobacz na YouTube

Zobacz także