Skip to main content

Remake Prince of Persia: Piaski Czasu robi „wielkie postępy”. Do prac dołącza kolejny zespół

Projekt powstaje od nowa.

Wygląda na to, że po wielu turbulencjach na etapie produkcji, prace nad remakiem Prince of Persia: Piaski Czasu wróciły na właściwe tory. Ubisoft ogłosił, że deweloperzy ze studia Ubisoft Montreal robią „wielkie postępy”.

Wieści przekazano na oficjalnej stronie oddziału Ubisoft Toronto, który wkrótce wspomoże kolegów z Montrealu w pracy nad projektem. „Zespół z Ubisoft Montreal nieustannie czyni wielkie postępy w pracach nad remakiem, starając się ożywić czar akrobacji w czasie, epickich walk na miecze i wciągającej fabuły z oryginału” - pisze Darryl Long z Ubisoft Toronto.

Menedżer zapewnia, że książe Persji ma szczególne miejsce w sercach deweloperów z obu zespołów. „Teraz mamy okazję osobiście cofnąć czas, by wraz z naszymi partnerami z Ubisoft Montreal wnieść naszą technologię, wiedzę oraz kreatywność i odnowić tę kultową grę” - dodał.

Tak pierwotnie miał prezentować się remake. Obecnie zwiastun jest już nieaktualny.Zobacz na YouTube

Toronto było dla nas niesamowitym partnerem podczas pracy przy wielu grach przez ponad dekadę. Ta współpraca jest gwarancją, że podłożymy solidne fundamenty pod nasz projekt i dalszą podróż” - dodała Noel Kechichian, producentka z Ubisoft Montreal.

Wieści od menedżerów są niewątpliwie wyczekiwaną dawką optymizmu po nieustannym zalewie doniesień o problemach w produkcji. Nad zapowiedzianym w 2020 roku projektem czuwały z początku zespoły z Pune i Mimbaju, a dopiero w tym roku podjęto decyzję o oddaniu projektu w ręce deweloperów z Kanady. Być może więcej o grze dowiemy się podczas jednego z letnich pokazów gier. Impreza Ubisoft Forward byłaby do tego idealna.

Zobacz także