Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remake Prince of Persia: Piaski Czasu znika ze sklepów. Jest komentarz Ubisoftu

Gry nie skasowano.

Ze sklepów internetowych zaczęły znikać oferty przedsprzedażowe na remake Prince of Persia: Piaski Casu, co zaniepokoiło fanów. Głos w sprawie zabrali przedstawiciele Ubisoftu.

Internauci donoszą, że amerykański GameStop, Amazon i inni podobni sprzedawcy anulują zamówienia przedpremierowe na odświeżoną wersję przygód Księcia Persji. To wywołało spekulacje, że projekt ostatecznie anulowano.

Ubisoft w oświadczeniu przekazanym serwisowi IGN uspokoił jednak, że gra nadal powstaje. Wyjaśniono, że zniknęła ze sklepów, ponieważ tytuł ponownie opóźniono i teraz nie ukaże się w 2023 roku fiskalnym, który dla firmy kończy się w marcu 2023 roku.

Przedstawiciele wydawcy tłumaczą, że powodem przesunięcia premiery jest fakt, że prace nad pozycją przekazano innemu studiu. Jak już jakiś czas temu ogłoszono, produkcją zajmują się nie studia z Pune i Bombaju, a deweloperzy z Montrealu, czyli twórcy oryginału.

Remake Prince of Persia: Piaski Czasu zapowiedziano we wrześniu 2020 roku. Już w momencie ujawnienia na projekt spadła fala krytyki - fanom nie podobał się zaproponowany w nowej wersji styl graficzny oraz sama jakość oprawy wizualnej. Efektem było opóźnienie gry.

Według pierwotnych założeń, produkcja miała ukazać się na PC, PS4 i Xbox One, a na next-genach uruchamiać się we wstecznej kompatybilności.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze