Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remake Mafia 1 z klasycznym trybem rozgrywki - trudniejsza walka i jazda

Oraz mniej wytrzymałe auta.

Studio Hangar 13 przedstawiło nowe szczegóły na temat ujawnionego jakiś czas temu klasycznego trybu rozgrywki w remake'u pierwszej odsłony Mafii.

Twórcy tłumaczą, że wariant upodobni produkcję do oryginału sprzed lat w kwestii mechanizmów zabawy. Przykładowo dostępne na innych poziomach trudności asysty w trakcie jazdy samochodem zostaną znacznie osłabione lub całkowicie wyłączone.

Tryb zwiększy też surowość policji, która - tak jak w oryginale - ruszy za graczem nawet, gdy nieznacznie przekroczy dozwoloną prędkość. Jeżeli się zatrzymamy, otrzymamy mandat, ale jeśli zdecydujemy się uciec, stróże prawa mogą stawiać na naszej drodze blokady.

W klasycznym wariancie prowadzone pojazdy - samochody i motocykle - będą mniej wytrzymałe, a wrogowie agresywniejsi. Ponadto przeciwnicy zadadzą więcej obrażeń, sprawniej unikną ataków i znikną z minimapy.

W klasycznym trybie inaczej działa przeładowanie broni

W planach także inne utrudnienia: przykładowo apteczki zwrócą mniej zdrowia, a automatyczna regeneracja uleczy bohatera jedynie do poziomu 20 procent. To nie wszystko: przeładowanie broni wyrzuci wszystkie pozostałe jeszcze w magazynku naboje.

Klasyczny poziom trudności jest opcjonalny i twórcy obiecują, że wyłączymy go w dowolnym momencie. Autorzy przygotowują jednak specjalne osiągnięcie za przejście tytułu we wspomnianym trybie. Mafia: Ostateczna Edycja ukaże się 25 września na PC, PS4 i Xbox One.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: Mafia

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze