Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rekordowa liczba firm wystawiała się w tym roku na Gamescomie

Podsumowanie targów.

Zaostrzone zasady bezpieczeństwa, brak konferencji i nieco mniejsza liczba atrakcji niż przed rokiem nie wpłynęły negatywnie na liczbę odwiedzających targi Gamescom.

Organizatorzy imprezy w Kolonii podsumowują, że łącznie hale targowe odwiedziło 345 tysięcy osób, czyli tyle samo, co w ubiegłym roku - gdy ustanowiono rekord.

Z szacunków wynika, że trwające od 17 do 21 sierpnia targi przyciągnęły do niemieckiego miasta łącznie 500 tysięcy osób, głównie dzięki trwającemu równolegle festiwalowi.

Nowym rekordem w tym roku jest liczba firm: 877 podmiotów z 54 krajów. Ostatnia edycja zainteresowała o 9 procent wystawców mniej, z 96 krajów.

Co więcej, aż 68 procent to firmy spoza terenu Niemiec. W ubiegłym roku było to 65 procent. W tym roku przedstawiciele „handlowi” musieli dodatkowo się rejestrować: było ich 30,5 tysiąca.

„Gamescom to najlepsza platforma biznesowa dla europejskiego rynku komputerów i gier wideo” - komentuje Gerald Böse z Koelnmesse, firmy organizującej targi.

„Przyrost o dziewięć procent i odnowiony wzrost międzynarodowego zainteresowania w imponujący sposób potwierdzają tę wiodącą pozycję” - dodaje menedżer.

W związku z obecną sytuacją w Europie i ostatnimi wydarzeniami w Niemczech, tegoroczny Gamescom zaostrzył zasady bezpieczeństwa, prosząc między innymi o zostawianie niepotrzebnych plecaków w hotelach. Na miejscu kontrolowano też zawartość pakunków, a cosplayerzy nie mogli przenosić niczego, co przypominałoby broń.

Ogłoszono także, że w przyszłym roku targi odbędą się tydzień póżniej, w okresie od 22 do 26 sierpnia.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły