Skip to main content

Redfall - czy wspiera crossplay pomiędzy PC a konsolami Xbox

Czy gra oferuje rozgrywkę międzyplatformową.

Redfall dostępne będzie na konsolach Xbox Series X/S oraz komputerach PC, gdzie grę kupimy na Steamie, w Epic Games Store i Microsoft Store lub pobierzemy w ramach subskrypcji Game Pass. Czy gracze na różnych platformach mogą grać ze sobą nawzajem?


Tak, Redfall oferuje grę międzyplatformową. W tweecie z oficjalnego konta Redfall studio Arkane wyjaśniło, że gracze na PC z systemem Windows i posiadacze konsol Xbox Series X/S będą mogli grać ze sobą, niezależnie od tego, gdzie kupili grę: na Steam, w Epic Games Store, sklepie Microsoftu czy poprzez subskrypcję Game Pass.

Oznacza to, że bez względu na to, na jakiej platformie i w jakim cyfrowym sklepie dokonaliśmy zakupu, będziemy mogli zagrać ze znajomymi, którzy swoje kopie Redfall nabyli w innych miejscach lub na innych urządzeniach. Dotyczy to także wersji fizycznych, jakie kupimy w sklepach stacjonarnych.

W przypadku gier kooperacyjnych pokroju Redfall rozgrywka międzyplatformowa jest bardzo miłym dodatkiem, ponieważ sprawia, że łatwiej jest znaleźć partnera do gry nawet w przypadku, gdy jeden gracz ma konsolę, a drugi wyłącznie PC. W przypadku tytułów nastawionych na współpracę przewaga, jaką daje celowanie za pomocą myszy i klawiatury również nie stanowi problemu, ponieważ gracze nie konkurują ze sobą bezpośrednio.


Następne: Redfall - ile jest grywalnych postaci

Poprzednie: Redfall - czy wymaga subskrypcji Xbox Gold

Zobacz także