Skip to main content

Quantum Break - grę i serial otrzymamy na jednym dysku

Sam Lake z Remedy: „Są stworzone tak, by były odbierane razem, jako całość”.

Współzałożyciel Remedy Entertainment wypowiedział się na temat powiązania gry Quantum Break z serialem o tym samym tytule.

Sam Lake to nie tylko jeden z twórców oryginalnego Maxa Payne'a, użyczył też bohaterowi swojej twarzy

- To przede wszystkim gra. Wielka, kinowa opowieść, przygodowa gra akcji - zapewnił Lake w wywiadzie z dziennikarzem serwisu Polygon.

- Jednocześnie jest to też pewnego rodzaju doświadczenie, połączenie gry i serialu. Podobnie jak w przypadku Alana Wake'a, używamy struktury przypominającej podział na odcinki. Ale wszystko to będzie na jednym dysku, zarówno gra, jak i serial.

Serial nie będzie zwyczajnym dodatkiem, na którego ominięcie będziemy mogli sobie pozwolić. Twórcy przygotowali całość doświadczenia tak, by dwa produkty się uzupełniały.

- Są stworzone tak, by były odbierane razem, jako całość - stwierdził deweloper. - Założenia są takie: kończysz pierwszy epizod gry, oglądasz odcinek serialu i tak dalej, aż do końca. Te dzieła wzajemnie się przenikają, są połączone.

Lake przypomniał, że nasze wybory w grze wpłyną na to, co zobaczymy w serialowych odcinkach Quantum Break. Dowiedzieliśmy się również, że kilkukrotnie podczas rozgrywki wcielimy się w antagonistę obdarzonego mocą przewidywania przyszłości - właśnie wtedy będziemy decydować o dalszym rozwoju akcji. Każdy akt gry ma kończyć „niesamowity moment napięcia, cliffhanger tworzony przez użytkownika”.

Warto też wspomnieć, że w sieci pojawił się bardzo krótki fragment rozgrywki - więcej zobaczymy 7 grudnia, w trakcie gali rozdania nagród VGX.

Quantum Break ma ukazać się w przyszłym roku na Xbox One.

Zobacz także