Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe detale na temat kolejnego projektu twórców Alan Wake

Gra na PC, PS4 i Xbox One.

Następna gra studia Remedy, odpowiedzialnego wcześniej za Alan Wake czy Quantum Break, znalazła wydawcę.

Projektem zaopiekuje się firma 505 Games, zapewniając 7,75 mln euro. Nie znamy zbyt wielu szczegółów czy nawet oficjalnego tytułu, ale „Project 7” zmierza na PC, PS4 i Xbox One.

Twórcy przedstawią akcję w perspektywie trzeciej osoby, w całkiem nowym uniwersum wykreowanym przez Remedy. Odpada więc kontynuacja jednej z wcześniejszych gier studia.

Jak wynika z ujawnionych detali, deweloperzy dbają także o „intrygującą opowieść” i strukturę, która ma zapewniać długą rozgrywkę. Do tego najbardziej rozbudowana mechanika w historii firmy, cokolwiek może to oznaczać. Całość bazuje na autorskim silniku Northlight.

Można zakładać, że P7 nie będzie produkcją wyłącznie z kampanią dla pojedynczego gracza, ponieważ z takich gier studio zrezygnowało.

Gracze mieli oczywiście nadzieję na powrót do cyklu Alan Wake, co sugerowano żartobliwie choćby w Quantum Break. Pomimo zapewnień przedstawicieli firmy, temat wydaje się być jednak odległy, a 7,75 mln euro to kwota zdecydowanie zbyt mała na dużą grę single-player.

Ważną zmianą jest za to wydanie nowego tytułu także na PS4. Dość powiedzieć, że ostatnia produkcja Remedy na sprzęt Sony to cenione Max Payne 2: The Fall of Max Payne, wydane w 2003 roku także na zasłużonym PlayStation 2.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze