Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Quantic Dream przegrało sprawę sądową przeciwko byłemu pracownikowi

Dotyczącą skandalu z Photoshopem.

Odpowiedzialne za filmowe gry na PS4 Quantic Dream przegrało sprawę sądową przeciwko byłemu pracownikowi, który odszedł z zespołu zaraz po tym, jak studio zaczęły obiegać niestosowne zdjęcia personelu.

Sprawa wyszła na jaw po tym, jak dziennikarze Le Monde, Canard PC i Mediapart próbowali potwierdzić doniesienia o rzekomym toksycznym środowisku pracy w Quantic Dream.

Czołowych pracowników studia - Davida Cage'a i Guillaume de Fondaumière'a oskarżano o wymuszanie nadgodzin oraz ignorowanie rasistowskich i seksistowskich zachowań w zespole. Według raportów, Cage'a nazywano również w firmie „Tatusiem” i „Królem Słońca” (dzięki, VideoGamer).

Dawid Cage. Źródło: The Daily Dot

Dziennikarze ujawnili wspomniane wcześniej zdjęcia w Sieci. Fotografie przedstawiały fotomontaże twarzy pracowników studia - wklejonych chociażby na nazistowskich żołnierzy czy półnagie kobiety. Plakaty rozwieszano podobno wewnątrz studia.

Zarówno Cage jak i Fondaumière stanowczo zaprzeczyli doniesieniom, a Quantic Dream niedługo potem pozwało wymienione wcześniej gazety i portal. Oskarżyło także byłego pracownika o zerwanie umowy.

Sąd uznał to jednak za bezpodstawne zwolnienie, więc sprawę rozstrzygnięto na korzyść byłego członka zespołu deweloperskiego. Quantic Dream może złożyć apelację do orzeczenia, jednak nie wiadomo, czy studio zdecyduje się na ten krok.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze