Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Quake 2 Remastered ogramy w te wakacje? Gra oceniona w Korei

Chyba czeka nas niespodzianka podczas QuakeConu.

Kultowa strzelanka ma coraz większe szanse pojawić się na kolejnych platformach. Zremasterowana wersja Quake 2 doczekała się nawet kategorii wiekowej w Korei Południowej, co może sugerować rychłą zapowiedź, a nawet szybką premierę. | PLOTKA

Choć dziś nie ma większego problemu, by zagrać w Quake 2 na PC, to gracze konsolowi mają nieco mniej szczęścia. Istnieją co prawda różnej maści fanowskie rozwiązania oraz sztuczki pozwalające obejść problem dostępności wspomnianej gry (zwłaszcza na Xboksach), jednak miło byłoby mieć możliwość uruchomienia wersji natywnej na wszystkich współczesnych konsolach.

Wielu z pewnością stwierdzi, że do tego typu gry lepiej usiąść z myszką przy klawiaturze, jednak wydany przed dwoma laty remaster pierwszego Quake'a udowadnia, że na padzie da się strzelać równie celnie i budzi apetyt na więcej. Poprzednia część na konsolach działa i wygląda imponująco, a nawet pozwala rozszerzyć grę o wybrane mody i dodatki gwarantujące wiele godzin zabawy.

Jeżeli marzycie, by w podobny sposób stawić czoła Stroggom - w 4K, 120 klatkach na sekundę i z padem lub Switchem w ręku- powinna ucieszyć was wiadomość o tym, że Quake 2 Remastered przyznano właśnie kategorię wiekową w Korei Południowej. Portal Gematsu donosi, że gra przeznaczona będzie dla osób pełnoletnich, ale chyba nikogo to nie dziwi.

Przed wydaniem remastera pierwszej części Quake w 2021 miała miejsce podobna sytuacja - wówczas istnienie gry również przedwcześnie zdradził rating wydany przez koreański Komitet ds. Oceniania Gier i Administracji. Premiery Quake 2 Remastered możemy spodziewać się najprawdopodobniej podczas zbliżającego się QuakeConu, który potrwa od czwartku 10 sierpnia do niedzieli 13 sierpnia. Najprawdopodobniej zapowiedź i premiera nastąpią pierwszego dnia podczas otwarcia imprezy.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Quake II

PC

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze