Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gdyby Quake miał dziecko z Elden Ring. Mod oferuje zaskakujące połączenie

Już nie trzeba się zastanawiać.

Fan tworzy moda do Quake’a, który zmienia klasyczną strzelankę w doświadczenie godne Elden Ring. Na pierwszy rzut oka, tych gier nie łączy nic poza opresyjną, mroczną atmosferą. A jednak komuś udało się połączyć te dwa odmienne światy. Poznajcie Quake Souls!

Autor moda, niejaki Adam, postanowił całkowicie przebudować doświadczenie płynące z legendarnej produkcji id Software. Dzięki jego modyfikacji Quake zmieni się w skupioną na walce w zwarciu, liniową grę akcji z trzecioosobową kamerą.

Główną inspiracją dla projektu były takie gry jak Dark Souls, Bloodborne i Castlevania oraz twórczość H.P. Lovecrafta, dlatego nie zabraknie bossów i backtrackingu, czyli wracania do wcześniej odwiedzonych lokacji. W planach są też małe miasteczka, zamek i podziemne lochy.

Projekt jest jeszcze w powijakach, a sam autor rozważał też stworzenie go na innych silnikach, ale ostatecznie padło na Quake Engine. Postęp prac można śledzić na twitterowym koncie modera.

Warto też wspomnieć, że w świecie Quake’a sporo się dzieje. Inny użytkownik Twittera dotarł do wpisów na SteamDB, z których wynika, że Quake II dostał właśnie aktualizację podobną do tej, jaką oryginalny Quake otrzymał przed zapowiedzią odświeżonej wersji na ubiegłorocznym QuakeCnie. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się już za kilka dni, więc śmiało możemy wypatrywać odświeżonej wersji strzelanki z 1997 roku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dark Souls

PS3, Xbox 360, PC

Elden Ring

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

See 2 more

Quake

PC

Quake II

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze