Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pure Farming 2018 - zadania dodatkowe

Misje poboczne w trybie Moja pierwsza farma.

W trybie gry o nazwie Moja pierwsza farma będziesz mógł wypełnić szereg zadań dodatkowych, dzięki którym możesz stosunkowo szybko zdobyć fundusze na rozwój gospodarstwa. Misje poboczne są zaznaczane na mapie w postaci żółtych ikon ze znakiem zapytania. Wystarczy najechać na taki punkt, aby zobaczyć nazwę zadania i jego cele. Jeśli jesteś zainteresowany podjęciem się danej misji pobocznej, to udaj się do wyznaczonego miejsca, porozmawiaj z osobą zlecającą i zaakceptuj je.

Pamiętaj, że zadania dodatkowe zawsze są związane z limitem czasowym, który zostanie wyświetlony w prawym górnym narożniku ekranu. Jeśli nie wypełnisz celu misji do zakończenia odliczania, to nie otrzymasz żadnych pieniędzy. Jeśli jednak sztuka ta się powiedzie, to automatycznie konto zostanie zasilone ustaloną wcześniej sumą.

Poniżej znajdują się opisy zadań dodatkowych, na które możesz trafić podczas przechodzenia trybu Moja pierwsza farma. Misje poboczne stają się dostępne po ukończeniu pierwszego z nich o nazwie Pomoc przy sadzie.


Dotrzyj maszynę

W celu rozpoczęcia tego zadania dodatkowego udaj się do hipermarketu na północnym wschodzie mapy (1 na obrazku poniżej). Za budynkiem (od strony rzeki) znajdziesz rolnika, który poprosi o przysługę.

 • Czas: 16 godzin.
 • Nagroda: 10 tysięcy Euro.
Miejsce rozpoczęcia zadania Dotrzyj maszynę (1) oraz przykład punktu kontrolnego (2).

Celem będzie dotarcie nowej ciężarówki DAF XF Euro 6. Wystarczy zasiąść za jej kierownicą i jechać wzdłuż głównej drogi zaliczając kolejne punkty (2 na obrazku powyżej). Są wskazywane przez znaczniki, a droga jest wytyczana na mini-mapie, więc zadanie to nie stanowi większego problemu.

Pierwsze 9 punktów pojawia się w stosunkowo małych odstępach czasu. Dopiero ostatni, 10 punkt pokazuje się w miejscu startu. Najlepiej dostać się do niego tą samą drogą, którą pokonałeś poprzednio. Po dotarciu na miejsce rolnik zapłaci głównego bohaterowi.


Duża robota

Zadanie zleca rolnik stojący wśród swoich pól (1 na obrazku poniżej). Porozmawiaj z nim, a dowiesz się, że nie ma czasu na zaoranie dwóch swoich pól. Celem będzie wykonanie orki przez gracza.

 • Czas: 96 godzin.
 • Nagroda: 30 tysięcy Euro.
Rolnik (1) oraz pola (2,3), które należy zaorać.

Chodzi o dwa pola - numer 6 (2 na obrazku powyżej) oraz numer 7 (3 na obrazku powyżej). Skorzystaj z pługa i zacznij obrabiać pola. Im lepszy pług tym szybciej skończysz zadanie. Każe z pól należy zaorać przynajmniej w 90%. Kiedy uporasz się z misją rolnik zapłaci ustaloną cenę bohaterowi.


Zbiór gruszek

W celu rozpoczęcia zadania udaj się do farmera stojącego przy swoim sadzie (1 na obrazku poniżej). Porozmawiaj z nim, a dowiesz się, że pracownicy nie przyszli na zbiór owoców, a właściciela gonią terminy.

 • Czas: 16 godzin.
 • Nagroda: 5 tysięcy Euro.
Miejsce rozpoczęcia zadania (1) oraz sposób na zbiór gruszek (2,3).

Jeśli chcesz pomóc farmerowi, to przyjedź do sadu ciągnikiem z przyczepą. Podjedź do skrzyni z owocami (2 na obrazku powyżej) i przesyp (3 na obrazku powyżej) je na przyczepę. Następnie udaj się do pobliskiego magazynu, przy którym stoi farmer i wysyp w nim gruszki. Powtarzaj przewożenie gruszek tak długo, aż opróżnisz całą skrzynię, co zakończy zadanie.


Zbiór jęczmienia

Aby rozpocząć to zadanie dodatkowe porozmawiaj z farmerem znajdującym się na południu (1 na obrazku poniżej). Dowiesz się od niego, że potrzebuje pomocy w zbiorze jęczmienia i przetransportowania go do skupu.

 • Czas: 72 godziny.
 • Nagroda: 10 tysięcy Euro.
Farmer (1) oraz pole z jęczmieniem (2).

Pojedź na pole (2 na obrazku powyżej) i rozpocznij zbiór jęczmienia. Po zapełnieniu pojemnika przesyp go na przyczepę, po czym przetransportuj towar do skupu (3 na obrazku powyżej). Powtarzaj w ten sposób, aż ukończysz zbiór przynajmniej w 90%.


Śniadanie mistrzów

Aby rozpocząć misję dodatkową skieruj się do baru na zachodzie (1 na obrazku poniżej). Na miejscu porozmawiaj z szefem, od którego dowiesz się o problemach z dostawcą jajek. Zaproponuje układ, w którym masz dostarczyć 20 opakowań jaj w ciągu 3 dni.

 • Czas: 72 godziny.
 • Nagroda: 5 tysięcy Euro.
Bar (1), do którego należy dostarczyć jajka.

Żeby wykonać zadanie udaj się na swoje gospodarstwo i rozbuduj kurnik. Następnie napełnij go kurami i poczekaj, aż podrosną i zaczną znosić jajka (robią to co 24 godziny). Zabierz je pick-upem (opakowania z jajkami będą w pobliżu kurnika), a potem zawieź wszystkie do restauracji. W ten sposób zakończysz zadanie.


Pomoc przy drugim sadzie

Zadanie możesz rozpocząć po rozmowie z rolnikiem (1 na obrazku poniżej), który poprosi o pomoc przy drugim sadzie (2 na obrazku powyżej). Zacznij od napełnienia cysterny wodą i skierowania się do wskazanego sadu na północy.

 • Czas: 16 godzin.
 • Nagroda: 5 tysięcy Euro.
Farmer (1) proszący o pomoc i sad (2), który należy nawodnić.

Kiedy się tam znajdziesz przelej zawartość cysterny do zbiornika wodnego. Następnie pojedź do sadu z opryskiwaczem i spryskaj uprawy. Kiedy skończysz zadanie się zakończy.


Za przydrożnym barem

Zadanie rozpoczniesz po rozmowie z właścicielem lokalnego baru (1 na obrazku poniżej). Misja jest podzielona na kilka części, w trakcie których należy dostarczać szefowi baru wybrane produkty.

 • Czas: 72 godziny (cz. 1).
 • Nagroda: 5 tysięcy Euro (cz. 1).
Miejsce rozpoczęcia zadania (1).

Jako pierwsze należy dostarczyć właścicielowi pomidory, które możesz wyhodować w szklarni. Dziesięć skrzynek załatwi sprawę.Pozostawione maszyny

Zadanie rozpoczniesz po rozmowie z właścicielem maszyn przebywającym na zachodzie mapy (1 na obrazku poniżej). Udaj się do niego i porozmawiaj. Zostaniesz poproszony o dotarcie do kilku miejsc z maszynami, a potem odstawienie ich pod wiatę.

 • Czas: 24 godziny.
 • Nagroda: 5 tysięcy Euro.
Farmer (1), centrum logistyczne (2) oraz wiata (3).

Pierwszym z urządzeń jest cysterna znajdująca się w centrum logistycznym (2 na obrazku powyżej). Pojedź po nią ciągnikiem, a potem sprowadź ją pod wiatę. Ustaw dokładnie tak, jak pokazuje obrys maszyny, po czym identycznie postąp z kolejnymi maszynami.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze

More On Pure Farming 2018

Najnowsze artykuły