Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS5 sprzedaje się dwa razy lepiej niż Xbox Series X/S - twierdzi analityk

W pierwszym kwartale 2021 roku.
  • W pierwszym kwartale 2021 roku sprzedano 2,83 mln PS5 i 1,31 mln Xbox Series X/S
  • W omawianym okresie Switch znalazł 5,86 mln nabywców

Ekspert z firmy Ampere Analysis opublikował wpis, w którym przekonuje, że w pierwszym kwartale bieżącego roku sprzedano dwa razy więcej PS5 niż Xbox Series X/S.

Analityk Piers Haring-Rolls twierdzi, że pomiędzy styczniem a marcem 2021 roku do klienta końcowego trafiło 2,83 miliona egzemplarzy PlayStation 5. W podobnym okresie nowe konsole Microsoftu znalazły zaś 1,31 miliona nabywców.

Sprzedaż konsol na świecie w pierwszym kwartale 2021 roku (źródło: Ampere Analysis)

Przypomnijmy, że z niedawnego raportu finansowego Sony wynikało, że w pierwszym kwartale 2021 roku do sklepów wysłano 3,3 mln PS5. Dane przedstawione przez Ampere Analysis wskazują więc, że część nie została kupiona przez konsumentów.

Haring-Rolls sugeruje jednak, że aktualne wyniki nie przesądzają o pozycji rynkowej konsol. Podkreśla, że w związku z ograniczoną dostępnością PlayStation 5 i Xbox Series X/S - wynikającą z braków półprzewodników, niezbędnych w produkcji urządzeń - trudno ocenić aktualne zapotrzebowanie.

Co ciekawe, platformy Sony i Microsoftu znacząco wyprzedził Switch. Jak wskazuje ekspert z Ampere Analysis, w omawianym kwartale sprzęt znalazł 5,86 miliona nabywców - o 12 procent więcej niż rok wcześniej.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze