Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS4 z kompatybilnością wsteczną na bazie serwerów w „chmurze”?

Oraz film, prezentujący początki firmy.

Kilka dni temu przedstawiciel EA spekulował, że konsole nowej generacji nie będą kompatybilne wstecz. Jednak według artykułu Wall Street Journal, PlayStation 4 zaoferuje możliwość uruchomienia starszych tytułów za pośrednictwem chmury obliczeniowej.

Gry obecnej generacji trafią na nowe konsole za pomocą usługi Gaikai, którą Sony kupiło w ubiegłym roku za 380 mln dol. Już wtedy pojawiały się plotki, że producent planuje wykorzystać technologię przy produkcji sprzętu.

Niestety, ten sam pomysł nie zostanie wykorzystany do streamingu gier nowej generacji, ponieważ technologie tego typu nie radzą sobie z rozdzielczością większą niż 720p. Warto wspomnieć, że Gaikai pierwotnie współpracował jedynie z tytułami PC.

Powyższe informacje potwierdza japoński dziennik Nikkei, według którego Gaikai pojawi się na konferencji Sony w Nowym Jorku, zaplanowanej na 20 lutego.

W związku z imprezą, Sony opublikowało także film, prezentujący początki firmy.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
PS4
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze