Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prototyp Gears of War 3 na PS3 dostępny w sieci

Niedokończony projekt.
  • Prototyp Gears of War 3 na PS3 jest dostępny do ściągnięcia
  • Wersja pochodzi z 2011 roku
  • Do uruchomienia potrzebna jest deweloperska konsola

Prototypowa wersja Gears of War 3 w wersji PlayStation 3 jest dostępna w sieci dla wszystkich zainteresowanych - choć jej uruchomienie wymaga deweloperskiej wersji konsoli Sony.

O istnieniu produkcji informowaliśmy już w maju ubiegłego roku, gdy niejaki „PixelButts” pochwalił się znaleziskiem. Opublikowana wersja pochodzi rzekomo z 19 maja 2011 roku.

Grę można ukończyć: nagranie prezentuje większość kampanii fabularnej. Nie brakuje jednak błędów, dwa etapy się nie włączają, a wiele elementów jest tymczasowych - jak interfejs z X360. Jest nawet multiplayer i kooperacja na podzielonym ekranie.

Gears of War 3 wydano oczywiście wyłącznie na konsolach Xbox 360, a seria dzisiaj utożsamiana jest właśnie z konsolami Microsoftu. Nie jest obecnie jasne, dlaczego Epic Games pracowało nad odsłoną PS3 i to na tak krótko przed premierą.

„To nagranie jest pochodną wewnętrznych testów Unreal Engine 3, w których wykorzystano zarówno Gears, jak i Unreal Tournament. Całość nigdy nie stanowiła faktycznego projektu na PlayStation 3” - zapewniał rok temu rzecznik firmy.

Wersja „nie zadziała na normalnych systemach PS3. Potrzebna jest dodatkowa pamięć RAM z zestawu deweloperskiego” - ostrzega teraz „PixelButts”. Opcją na przyszłość pozostaje emulator RPCS3, na którym dzisiaj zobaczymy jednak wyłącznie ekran startowy.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze