Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Projekt serialu „Green Lantern” od DC Comics w rozsypce. HBO Max wyrzuciło gotowy scenariusz

Rozpisany na 8 odcinków.

Jeszcze długo poczekamy na premierę serialu „Green Lantern” od DC Comics. Z projektem pożegnał się scenarzysta Seth Grahame-Smith, który zdążył nawet rozpisać pełne osiem odcinków. Szefostwo HBO Max postanowiło zrezygnować z jego pracy, a produkcja podąży w innym kierunku.

Seria została zapowiedziana w 2019 roku i początkowo miała skupić się na historii Guya Gardnera i Alana Scotta, którzy byli jednymi z pierwszych Zielonych Latarni. Źródła portalu The Hollywood Report podały, że finalnie w wyniku ostatnich zmian w Warner Bros. Discovery, Grahame-Smith zostanie odsunięty od projektu. Filmowiec był także jego głównym producentem.

Jeszcze nie podano informacji o tym, kto teraz zajmie się tytułem, aczkolwiek spekuluje się, że jego głównym bohaterem zostanie John Stewart, który pojawiał się w komiksach już w latach 70. Prawdopodobnie decyzja o zmianie scenariusza serialu nie została podjęta przez nowe władze DC Studios, ponieważ James Gunn i Peter Safran staną na czele wytwórni dopiero od 1 listopada.

Warto przypomnieć, że film „Green Lantern” z 2011 roku zbierał fatalne recenzje

Z projektem nadal będzie związany producent Greg Berlanti, znany scenarzysta serii „The Flash”, „Superman i Lois”, „Titans” czy „Supergirl”. W momencie ogłoszenia „Green Lantern”, filmowiec głośno zadeklarował, że będzie to największy serial w historii osadzony w uniwersum DC Comics.

O autorze
Komentarze