Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Producent serii Mass Effect dołączył do Microsoft Studios

Zajmie się HoloLens.

Były producent wykonawczy z BioWare - Casey Hudson - dołączył do Microsoft Studios jako dyrektor kreatywny. W przeszłości deweloper odpowiadał między innymi za Knights of the Old Republic i trylogię Mass Effect, jako szef tych projektów.

Hudson opuścił BioWare w sierpniu ubiegłego roku. W nowej firmie skupi się głównie na rozwoju tytułów wykorzystujących zestaw rzeczywistości rozszerzonej HoloLens.

„Uważam, że trwające w Microsofcie prace łączące mieszaną rzeczywistość i holografię będą miały ogromny wpływ na to, jak będziemy wchodzić w interakcję z technologią w nadchodzących latach” - czytamy na blogu Xbox Wire.

„Dołączenie do tak utalentowanego zespołu jest zaszczytem, tak samo jak pracowanie nad czymś, co w znaczący sposób zwiększy rolę komputerów w naszym codziennym życiu.”

„Będę też pracował nad innowacyjnymi grami na Xboksa” - wyjaśnił Hudson, po czym dodał, że do podjęcia pracy w Microsoft Studios skłoniły go pierwsze demonstracje działania HoloLens.

„Spacer po Marsie z kubkiem kawy w dłoni, rozmowa przez Skype z kolegą, który może rysować po ścianach mojego pokoju, rzeźbienie obiektów 3D na bazie siedzącego obok hologramu... Te pierwsze wrażenia utwierdziły mnie w przekonaniu, że komputery holograficzne to coś dla mnie.”

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze