Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Problemy konsol Xbox wskazane przez graczy. Stworzono listę

Interfejs, nagrywanie i inne.

Internetowa ankieta na ponad 1000 użytkownikach konsol Xbox Series X/S oraz Xbox One ujawniła, w których obszarach platforma Microsoftu mogłaby być lepsza.

Badanie przeprowadził Jez Corden, dziennikarz Windows Central, pytając swoich followersów o największe bolączki i niedogodności systemu Xbox. Gracze wskazali 5 głównych problemów:

  • System DVR, odpowiedzialny za nagrywanie i streamowanie ekranu oraz screenshoty
  • Wygląd ekranu głównego, w szczególności kafelki z „reklamami”
  • Mało japońskich gier na konsolach Xbox
  • Przestarzały system osiągnięć
  • Kondycja gier od studiów wewnętrznych; niewiele filmowych, trzecioosobowych gier akcji w stylu serii God of War czy Horizon
Procentowy rozkład odpowiedzi na ankietę. Źródło: WindowsCentral

Jeśli chodzi o DVR, gracze wskazują głównie na problemy ze zrzutami ekranu z włączonym HDR, które wydają się rozmyte po przeniesieniu ich na PC. Użytkownikom brakuje też integracji streamingu z platformami poza Twitchem, jak np. YouTube Gaming. Mile widziane byłyby też bardziej zaawansowane opcje edytowania nagrań.

Podpunkt o ekranie głównym dotyczy w większości mnogości kafelków postrzeganych przez graczy jako „reklamy” wyświetlające rekomendowane treści, np. gry czy osiągnięcia. Użytkownicy pragną możliwości ukrycia tych prostokątów, by interfejs był bardziej przejrzysty, a także nie zakrywał w takim stopniu tła.

W kontekście osiągnięć, użytkownicy wspomnieli, że brakuje im nagrody za „wymaksowanie” danej produkcji. Zauważono także problem tworzony przez deweloperów indie, którzy celowo zaniżają poziom trudności zdobycia Gamerscore, obniżając wartość punktów.

Należy pamiętać, że powyższe wyniki to problemy wskazane jedynie przez osoby śledzące Jeza Cordena na Twitterze, więc nie reprezentują opinii wszystkich użytkowników.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze