Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prima Aprilis - żarty i żarciki

Randki bryłkowców, włosy Geralta, PlayStation Flow i Warsztat Janusza.

Poniżej przedstawiamy podsumowanie ciekawszych żartów z okazji Prima Aprilis, w których specjalizują się twórcy gier wideo. Wiadomość będzie na bieżąco aktualizowana, w ramach rozwoju wydarzeń na internetowym froncie.

Pominęliśmy coś? Dajcie znać w komentarzach.

*

Google: amerykańska korporacja już wczoraj przygotowała możliwość zagrania jako Pac-Man na dowolnej mapie z serwisu Google Maps. Wystarczy wcisnąć przycisk z żółtym głodomorem, by przetestować najlepszą drogę ucieczki przed duchami w rodzinnej miejscowości.

*

Techland: ten żart także zapowiadano już wczoraj. Twórcy z polskiego studia na jeden dzień udostępniają super-moce postaci. Ciosy pięściami i kopniaki staną się dużo potężniejsze, odrzucając zombie i innych wrogów na dalszą odległość.

*

Sony: technologia PlayStation Flow poprzez połączenie gier wideo z podwodną technologią sensoryczną pozwala graczom wyjść z salonu i wskoczyć do basenu.

„Aby wysuszyć graczy jak najszybciej, PlayStation Flow Body Dryer wykorzystuje technologię jonizacji, aby suszyć w przeciągu sekund poprzez odessanie cząsteczek wody z ciała i jak najszybsze jej odparowanie” - czytamy w informacji prasowej.

*

Sports Interactive: specjalna sesja motion capture pozwoliła zarejestrować realistyczne ruchy menedżerów, reagujących na wydarzenia na boisku.

Również w samej grze - Football Manager 2015 - pojawił się żart. Prowadząc dowolny klub otrzymujemy informację o ogromnym zastrzyku gotówki i budowie nowego stadionu, lecz po akceptacji wiadomości dowiadujemy się, że to tylko Prima Aprilis.

*

Capcom: psy będą głównymi postaciami w nowej odsłonie serii Phoenix Wright Ace Attorney. Szkoda, że to tylko żart.

Co więcej, profesjonalny gracz Street Fighter - Daigo „The Beast” Umehara - rezygnuje z dalszej kariery, by skupić się na pracy jako księgowy.

*

Riot Games: smutne przyjęcie i nowe skórki postaci w Legue of Legends, a na dzisiaj zaplanowano także turniej URFitational.

*

PlayWay: Warsztat Janusza będzie pierwszym dodatkiem do gry Car Mechanic Simulator 2015. Rozszerzenie zadebiutuje w dniu otwarcia trzeciej linii warszawskiego metra.

Twórcy starali się oddać specyfikę pracy w rodzimych warsztatach samochodowych. Oprócz standardowych działań gracz będzie miał do dyspozycji szeroki wachlarz modyfikacji, takich jak: przekręcanie liczników, szpachlowanie, spawanie, malowanie, klepanie, plakowanie, fałszowanie dowodów rejestracyjnych i wiele, wiele innych.

*

Humble Bundle: specjalny zestaw w sklepie Humble Bundle obejmuje „klasyczne” gry: patyk, kubek z piłeczką na sznurku, metalową obręcz do kręcenia czy - w droższym zestawie - bąka.

*

BlueBrick: twórcy Superhot pracują obecnie także nad strzelanką Superqot, inspirowaną oczywiście klasycznym Quake. Projekt można pobrać za darmo z oficjalnej strony.

*

CD Projekt: dla Wiedźmina 3 przygotowano stylowe modele zarostu i włosów Geralta, dostępne dzięki dodatkom DLC. Screeny wykonono w rozdzielczości 32K - zapewniają twórcy.

*

Blizzard: tryb „dużych głów” trafił do Heroes of the Storm. „Przy jego opracowywaniu kierowaliśmy się zasadą: »Większe głowy to więcej zabawy!« - wyjaśniają deweloperzy.

*

Namco: japońska firma zdecydowała się połączyć klasyczną Galagę z... Tekkenem.

*

Honest Trailers: Barack Obama ogłasza Half-Life 3, czyli grę roku. Każdego roku.

*

Blizzard: statek kosmiczny Włócznia Aduna dodawany do zamówień przedpremierowych StarCraft 2: Legacy of the Void. Hamulce powietrzne, centralna konsola dowodzenia napędzana rdzeniem słonecznym i napęd prawdopodobieństwa w standardzie. Planowana data dostawy: 27 lipca 2315.

*

Paradox Interactive: dyrektor generalny firmy - Fredrik Wester - postanowił zrobić sobie nowy tatuaż. „Tylko metacritic może mnie oceniać” - głosi napis na prawym przedpramieniu menedżera. #yolo.

Co więcej, ptaszek Chirpy z Cities Skylines pojawił się w... Crusader Kings 2.

*

Gameforge: latem możemy spodziewać się premiery gry MOGame2, czyli nowej, orientalnej, kosmicznej strategii akcji RPG. Inspiracje deweloperzy czerpią z OGame i Metin2.

*

Housemarque: twórcy Resogun stawiają na rzeczywistość wirtualną, zapowiadając nowy projekt - Jarvis. Bezprecedensowa immersja i grafika.

*

Bloober Team: polskie studio przygotowuje napój energetyczny dla graczy - Brawl. Degustację zaplanowano na jutro - 2 kwietnia - na rynku głównym w Krakowie. Warunek jest jeden: każdy chętny musi przynieść niepotrzebny mu ładunek C4. Hmm.

*

BioWare: Gra Nug Elope - symulator randkowania z bryłkowcami w roli głównej - to najnowsza produkcja w świecie Dragon Age.

*

Ubisoft: po 20 latach ciężkiej pracy, studio Ubisoft Montpellier z dumą prezentuje środek na odstraszanie komarów - Moskitor. To oczywiście nawiązanie do przeciwników z serii Rayman.

*

Bungie: twórcy Destiny postawili na nowy taniec coraz szalone kolory. Nie dla osób cierpiących na epilepsję.

*

Subterranean Games: deweloperzy przygotowali specjalną wersję gry War for the Overworld, przeznaczoną tylko na rynek australijski. Żart polega na tym, że wszystko jest odwrócone. Ha.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze