Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prezes Epic Games: Wirtualna rzeczywistość zmieni świat

Firma uważnie przygląda się technologii.

Tim Sweeney, współzałożyciel i prezes Epic Games, uważa, że rzeczywistość wirtualna zmieni świat. W rozmowie z redaktorem serwisu Polygon podczas konferencji GDC 2014 zdradził, że firma uważnie przygląda się tej technologii.

Tim Sweeney w rzeczywistości wirtualnej

- Poświęcamy dużo czasu i zasobów na analizę wirtualnej rzeczywistości, pracujemy z prototypami Oculus Rift - powiedział Sweeney. - Naszym zdaniem, ta technologia wpłynie na każdą grę, na każdą platformę.

- Myślę, że kompletnie zmieni ona świat. Uważam, że okaże się większym fenomenem, niż smartfony.

Szef Epic zaznaczył jednak, że zdaje sobie sprawę z ograniczeń wirtualnej rzeczywistości. Sądzi, że technologia potrzebuje jeszcze czasu, by się rozwinąć. Podkreślił, że nie każdy rodzaj doświadczeń w grach będzie odpowiednim dla urządzeń takich jak Oculus Rift. Najlepszym rozwiązaniem okażą się produkcje łączące rzeczywistość wirtualną z realnym światem.

Na początku marca Epic Games zaprezentowało projekt Couch Knights, stworzony z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Pozwoli odbiorcom sterować rycerzem i walczyć z przeciwnikami. Polem bitwy ma być otoczenie gracza.

Niedawno Facebook poinformował, że wykupił producentów urządzenia Oculus Rift.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze