Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiery gier w tym tygodniu (28.09 - 04.10)

Heroes 7, NBA 2K16 i inne.

Jesień zaczynamy sporą dawką nowych produkcji. Jest coś dla fanów LEGO, a także ciekawy pojedynek dla miłośników koszykówki. Do tego powrót Tony Hawk's Pro Skater czy przygodówka Armikrog.

Wtorek, 29 września

 • LEGO Dimensions (PlayStation 3, PS4, X360, Xbox One, Wii U)
  Wersja językowa: angielska

Firma LEGO rzuca wyzwanie popularnym produkcjom łączącym „fizyczne” zabawki z grami wideo. Zestaw startowy produkcji będzie składał się ze specjalnego portalu, za pomocą którego przeniesiemy ludziki i inne obiekty LEGO do wirtualnego świata przygotowanego przez studio TT Games, na wzór Disney Infinity i serii Skylanders od Activision.

Kolejna odsłona popularnej serii strategii turowych. Fabuła opowie o losach księcia Ivana Griffina, próbującego przywrócić porządek w imperium po śmierci cesarzowej. W grze znajdzie się sześć frakcji - Elfy, Twierdza, Przystań, Loch, Akademia oraz Nekropolis.

 • NBA 2K16 (PC, PlayStation 3, PS4, X360, Xbox One)
  Wersja językowa: angielska

Tryb fabularny wydaje się być ważną częścią produkcji, a Spike Less zajmie się też reżyserią wydarzeń w kampanii MyCareer. Wcielimy się w młodego zawodnika, rozpoczynającego rozgrywki w szkole średniej, a później już w lidze NBA.

 • Secret Ponchos (PC, PlayStation 4, Xbox One)
  Wersja językowa: angielska

Sieciowa strzelanka - wydana już na PS4 - otrzyma między innymi „nowe tryby rozgrywki, odświeżoną rozgrywkę oraz zestaw świeżych postaci”. Secret Ponchos to western ze stylową oprawą graficzną. Akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym, a rozgrywka toczy się w sieci. Gracze kontrolują stworzonych rewolwerowców na zamkniętych mapach, zbierając punkty reputacji.

Nad nową odsłoną serii pracuje studio Robomodo, odpowiedzialne między innymi za Tony Hawk: Ride i Tony Hawk: Shred. THPS5 ma być powrotem do korzeni cyklu i typowo zręcznościowej, nierealistycznej zabawy. Istotnym elementem będzie także możliwość tworzenia własnych skate-parków i dzielenia się nimi ze znajomymi. W rozgrywce sieciowej jedną lokację odwiedzi nawet 20 osób.

Środa, 30 września

Wcielamy się w znanego z komiksu i serialu Ricka Grimesa. Zadaniem jest planowanie ucieczki dla siebie i towarzyszy, z sytuacji i miejsc znanych z kart opowieści graficznej. Łącznie odwiedzimy pięć poziomów: szpital Harrison Memorial, farmę rodziny Greene, więzienie Meriwether, miasteczko Woodbury oraz Alexandrię.

 • Armikrog (PC)
  Wersja językowa: angielska

W Armikrog głównym bohaterem jest Tommynaut, eksplorujący kosmos wraz ze swoim „psem” - Beak-Beakiem. Towarzysze rozbijają się na dziwnej planecie i po spotkaniu z potworem trafiają do więzienia w tajemniczej fortecy. W prace zaangażowany jest sam Doug TenNapel, twórca między innymi The Neverhood i Earthworm Jim.

Czwartek, 1 października

 • NBA Live 16 (PlayStation 4, Xbox One)
  Wersja językowa: angielska

Kolejna odsłona serii Electronic Arts. Twórcy obiecują lepsze sterowanie w obronie i w ataku, lepszy model poruszania się zawodników oraz usprawnione podania czy drybling.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze