Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiery gier w tym tygodniu (27.07 - 02.08)

The Swindle, King's Quest i inne.

„Sezon ogórkowy” w pełni, ale zebrało się całkiem sporo mniejszych premier. Zagramy między innymi w epizodyczne King's Quest i Life is Strange, remaster Legend of Kay czy mobilne Angry Birds 2.

Wtorek, 28 lipca

 • Pierwszy odcinek King's Quest (PC, dzień później na PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One)
  Wersja językowa: angielska

Nowe King's Quest to świeże spojrzenie na klasyczną grę przygodową, jedną z najpopularniejszych serii w tym gatunku w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Łącznie twórcy ze studia The Odd Gentlemen przygotowują pięć epizodów, publikowanych jeszcze w przyszłym roku.

 • Czwarty odcinek Life is Strange (PC, dzień później na PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One)
  Wersja językowa: angielska

Czwarty odcinek zaoferuje kolejne wskazówki na temat zaginięcia Rachel Amber, podczas gdy sytuacja w miasteczku Arcadia Bay staje się coraz bardziej napięta. Bez wdawania się w spoilery - wydaje się, że różne wątki przygód Max zaczynają się łączyć, zmierzając ku wielkiemu finałowi.

Legend of Kay to trójwymiarowa platformówka. Poruszamy się po dużych lokacjach, eliminując kolejnych wrogów. Akcję obserwujemy w perspektywie TPP, z naciskiem na elementy platformowe. Bohaterem jest tytułowy kot Key, starający się odbić wyspę obleganą przez szczury i goryle.

 • The Swindle (PC, dzień później na PlayStation 4, PS4 i PS Vita; 31 lipca na Xbox One)
  Wersja językowa: angielska

Niezależna skradanka 2D od Dana Marshalla, twórcy przygodówki Time Gentlemen, Please. Zadaniem graczy w The Swindle jest włamanie się do budynku, złamanie systemów bezpieczeństwa, kradzież gotówki i ucieczka. Twórca opisuje produkcję jako „połączenie Deus Ex i Spelunky”.

Produkcja debiutowała na X360 w lutym 2014 roku. Wersja na konsolę obecnej generacji będzie bazowała na tym samym koncie użytkownika. Możliwa będzie też wspólna rozgrywka z posiadaczami starszej konsoli. W planach jest też nowy tryb PvE (gracz kontra środowisko) o nazwie „teren doświadczalny” i pełne wsparcie dla mediów społecznościowych oraz transmisji rozgrywek na żywo w Xbox One.

Środa, 29 lipca

 • N++ (PlayStation 4)
  Wersja językowa: angielska

Oryginalne N działało z poziomu przeglądarki internetowej i dostępne było za darmo. W 2008 roku wydano N+ - sequel na X360, DS i PSP. Cel jest zawsze taki sam: pokonanie coraz bardziej skomplikowanych poziomów, umieszczonych na jednym ekranie, przed upływem czasu. Limit zwiększamy, zbierając rozmieszczone na planszy bonusy.

Czwartek, 30 lipca

Pierwsza część Angry Birds ukazała się w 2009 roku. Od tamtej pory Rovio stworzyło aż piętnaście innych gier z Wściekłymi Ptakami - w tym Angry Birds Star Wars, Angry Birds Transformers, czy Angry Birds Epic. Zadaniem jest niszczenie umocnień świnek, za pomocą wystrzeliwanych z procy ptaków.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze