Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiery gier w tym tygodniu (31.08 - 06.09)

MGS 5, Mad Max i inne.

Rozpoczynamy wrzesień, a wraz z nim do sklepów trafia jedna z najważniejszych premier tego roku: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain. Równie interesująco zapowiada się otwarty świat Max Max. Jest też klasyczna strategia Act of Aggression czy przygodówka Broken Sword 5: The Serpent's Curse na konsole.

Wtorek, 1 września

  • Armello (PC, Mac, PlayStation 4)
    Wersja językowa: angielska

Niezależna strategia przypomina w założeniach cyfrową grę planszową, z mapą podzieloną na heksagonalne pola. Cztery królestwa zwierząt starają się opanować jak największe połacie terenu i przejąć władzę w królestwie. Produkcja łączy wspomnianą planszówkę z karcianką oraz tytułem RPG, zapewniającym opcje rozwoju postaci.

  • Mad Max (PC, PlayStation 4, Xbox One)
    Wersja językowa: polska (napisy)

Centralna lokacja projektu to Gastown, ze słupami dymu unoszącymi się nad horyzontem. Chum - lub Chumbucket - to nasz nieodłączny towarzysz. Razem chcemy zbudować Magnum Opus - „samochód ostateczny”. Duet łączy się z konieczności: Chum potrzebuje kierowcy, Max szuka samochodu.

The Phantom Pain opowiada o losach Big Bossa, który zapadł śpiączkę po ataku przeciwnika na siedzibę jego militarnej organizacji (w Ground Zeroes). Bohater przebudzi się po dziewięciu latach i postanowi odnaleźć odpowiedzialnych.

Środa, 2 września

Akcja Act of Aggression toczy się w 2020 roku, gdzie o wpływy walczą trzy frakcje. The Cartel stara się osiągnąć tajemniczy cel za pomocą rozwiniętej technologii, szpiegów i skradzionych prototypów. Ich ataki odpiera Chimere, czyli siły specjalne finansowane przez organizację UNO. Ta grupa bazuje na szybkich atakach, pragnąć przywrócić porządek i ład. W samym środku konfliktu jest jeszcze US Army, zdziesiątkowane przez dwie dekady walk, ale pełne doświadczonych weteranów.

Gracz prowadzi drużynę XIX-wiecznych poszukiwaczy przygód, zajmujących się zdobywaniem artefaktów z niedostępnych i niebezpiecznych zakątków globu. Każda z 20 dostępnych postaci dysponuje własnymi umiejętnościami, wadami i zaletami, a w toku kolejnych przygód zdobędzie punkty doświadczenia, poszerzające zdolności.

Czwartek, 3 września

Jak sugeruje sam tytuł, dodatek wprowadza do gry brytyjskie wojska. Łącznie otrzymamy 15 jednostek i 6 dowódców z unikalnymi umiejętnościami. Rozszerzenie skupia się na trybie wieloosobowym, wprowadzając do potyczek sieciowych kolejne osiem map, koncentrujących się na historycznych bitwach II wojny światowej.

Piątek, 4 września

Mamy do czynienia z klasyczną pozycją point and click z grafiką 2D, więc rozgrywka wygląda identycznie, jak na komputerach osobistych, gdzie grę wydano w dwóch epizodach, by następnie - w czerwcu - przygotować zbiorczą wersję. Dla konsol obecnej generacji przygotowano szereg usprawnień, takich jak dodatkowe animacje i dźwięki, galeria postaci oraz odpowiednio dostosowane sterowanie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze