Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiera FIFA 18 z problemami na PC

Gracze nie mogli pobrać cyfrowej wersji gry.

FIFA 18 wczoraj zadebiutowała na rynku. Nabywcy wersji PC zamiast jednak brać udział w wirtualnych meczach, musieli zmagać się z problemami.

Posiadacze komputerów osobistych donosili, że nie byli w stanie pobrać cyfrowej edycji gry z usługi Origin. Przy próbie ściągnięcia tytułu, otrzymywali komunikat o błędzie (dzięki, PC Gamer).

Komunikat wyświetlany przy próbie pobrania gry

Sprawę zgłoszono oczywiście Electronic Arts. Pomoc techniczna koncernu zareagowała jednak dopiero dwanaście godzin po premierze - w komunikacie opublikowanym na Twitterze przedstawiciele firmy podkreślili, że pracują nad rozwiązaniem trudności.

W jednym z kolejnych wpisów poinformowano, że błąd został wyeliminowany. Osobom, które nie mogły pobrać gry, zalecono podjęcie kolejnej próby.

Z wiadomości graczy publikowanych między innymi na forum Reddit wynika, że rzeczywiście poradzono sobie z kłopotem związanym ze ściąganiem produkcji. Jeżeli jednak nadal występuje, należy skorzystać z opcji „Napraw” w kliencie Orign.

Właściciele PC natykają się jednak na inne trudności. Część osób nie jest w stanie włączyć trybu pełnoekranowego. Niektórzy zaś twierdzą, że w ogóle nie mogą uruchomić tytułu.

EA na razie nie ustosunkowało się do powyższych doniesień. Nieznana jest również skala problemów.

FIFA 18 stawia raczej na ewolucję niż rewolucję. Twórcy nie wprowadzają w tym roku dużych zmian czy nowego, dodatkowego trybu. Położono za to nacisk na ulepszenia między innymi w oprawie graficznej.

Pojawiła się chociażby technologia Motion Technology, dzięki której otrzymaliśmy lepsze animacje. Dopracowane i poprawione ruchy zawodników oznaczają na przykład brak nienaturalnych opóźnień przy strzałach i podaniach.

EA Sports zmodyfikowało także drybling, stosując się do uwag fanów FIFA 17. Twórcy przyznają, że w poprzedniej odsłonie zwody przy niskiej prędkości były nieprzydatne, więc w tegorocznej dobry drybler będzie szybciej operował piłką.

Produkcja oferuje również kontynuację kampanii fabularnej. Ponownie głównym bohaterem historii jest młody i utalentowany Alex Hunter, który otrzyma możliwość gry między innymi w lidze niemieckiej i hiszpańskiej.

„FIFA - jak co roku - wygląda na pierwszy rzut oka podobnie do poprzednich części. Szersze spojrzenie i wgryzienie się w znakomitą rozgrywkę pozwala jednak na prosty wniosek. Gra to prawdopodobnie najlepsze, co zdarzyło się serii na przestrzeni ostatnich lat” - chwali Jerzy w recenzji FIFA 18.

Gra dostępna jest na PC, PS3, PS4, X360, Xbox One i Nintendo Switch.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze