Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prawa do Brothers: A Tale of Two Sons sprzedane za 500 tysięcy dolarów

Nabywcą wydawca - 505 Games.

Szwedzkie studio Starbreeze poinformowało, że zdecydowało się sprzedać prawa do gry Brothers: A Tale of Two Sons, za 500 tysięcy dolarów. Nabywcą jest firma 505 Games, czyli wydawca tego tytułu z 2013 roku.

To nie piesek, a troll

„Wraz z Brothers stworzyliśmy mocną i cenioną markę. Uważamy, że może być rozwijana u nowego właściciela” - skomentował dyrektor generalny Starbreeze, Bo Andersson Klint.

Menedżer dodał, że w ten sposób jego firma przechodzi na w pełni cyfrową strategię działalności i skoncentruje się na innych seriach, takich jak Payday.

Brothers stworzył szwedzki filmowiec Josef Fares, który w grudniu ubiegłego roku poinformował o założeniu nowego studia - Hazelight - i rozpoczęciu prac nad projektem dla Electronic Arts.

„To przejęcie odzwierciedla strategię 505 Games, polegającą na kontrolowaniu własnych licencji, które mogą wprowadzić coś znaczącego do świata wirtualnej rozrywki” - dodał Ian Howe, prezes tej firmy.

Brothers: A Tale of Two Sons opowiada o zmaganiach dwóch braci, którzy przemierzają niebezpieczną krainę w poszukiwaniu lekarstwa dla swojego ojca. Gracz jednocześnie kontroluje obu bohaterów - za pomocą gałek analogowych na padzie. Gra sprzedała się w nakładzie przekraczającym 800 tysięcy egzemplarzy, na PC, PlayStation 3 i Xboksie 360.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Brothers: A Tale of Two Sons

PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze