Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Brothers: A Tale of Two Sons - Poradnik

Porady, wskazówki oraz opis przejścia kluczowych scen.

Brothers: A Tale of Two Sons to gra przygodowo-zręcznościowa. Sterujemy jednocześnie dwoma braćmi, co w niektórych przypadkach może nastręczyć trudności - szczególnie przy bardziej wymagających momentach.

W niniejszym poradniku znajdziecie kilka najważniejszych porad oraz opis kluczowych scen, które mogą sprawić minimalne problemy

.

Porady ogólne

- Pamiętaj, że młodszy z braci jest w stanie przecisnąć się przez kraty. W lokacjach, w których znajdują się kraty, trzeba będzie skorzystać z tej umiejętności. Przeciskamy się stosując po prostu przycisk interakcji (na padach triggery).

- Tylko starszy z braci jest w stanie przeciągać ciężkie dźwignie. Dzięki temu wiesz już, że młodszy brat musi w tym czasie wykonać inną czynność, prowadzącą do rozwiązania danej przeszkody.

- Przeszkody zazwyczaj są proste do pokonania. Niekiedy trzeba skorzystać ze wszystkich umiejętności braci jednocześnie, np. jeden z braci kręci mechanizmem, a drugi w tym czasie przeskakuje pomiędzy elementami.

- Staraj się rozglądać po okolicy - choć gra jest liniowa, możesz odnaleźć różne, dodatkowe wydarzenia.

- Nie obawiaj się porażki. Gra ma prosty sposób zapisu stanu gry.

Co zrobić, jeśli trafię na...

- Jeśli trafisz na zwodzony most, a obok drewniany kołowrót, wejdź młodszym bratem do środka i zacznij biec, wówczas opuścisz most. Starszy brat może przejść na drugą stronę i wziąć owcę. Prznieś owcę z powrotem, a młodszy niech wyjdzie z kołowrotu. Wówczas wstaw tam owcę. Teraz obaj bracia będą mogli pokonać most.

- Jeśli trafisz w podziemiach na klatkę z kobietą ogrem w środku, czeka cię troszkę zabawy. Najpierw młodszy brat musi zdobyć klucz. Przeciśnie się przez kraty bez problemu, uważaj tylko, by nie narobić hałasu. Potem uwolnij ją klatki, najpierw zdejmując kłódkę, a potem korzystając z dźwigni. Ogrzyca ucieknie, a ciebie czeka zabawa z jej strażnikiem. Cały czas mając otwartą klatkę, wbiegnij młodszym bratem do środka i zwab ogra (jeśli nie przychodzi, wciśnij przycisk interakcji, by go zawołać). Gdy skieruje się w twoją stronę, wyjdź przez kratkę, a starszy brat niech opuści dźwignię.

- Jeśli trafisz na cmentarz, tuż po przejściu lasu z wilkami, zadzwoń w dzwonnicę, aby z budynku wyszedł pokraczny jegomość i otworzył wam bramę.

- Jeśli trafisz w miejsce, gdzie przy spalonej chacie ujrzysz wieszającego się mężczyznę, szybko użyj starszego brata, aby go podtrzymał, tymczasem młodszym wejdź na domek na drzewie i przejdź, by rozwiązać linę. Gdy uwolnicie mężczyznę, skierujcie się w ścieżkę za drzewo (po prawej), a następnie obejdźcie spalony domek nad urwiskiem. Na końcu znajdziecie szkatułkę. Wręczcie ją mężczyźnie.

- Jeśli trafisz w miejsce, gdzie nie możesz przeskoczyć dalej (będzie to zaraz po scenie z wieszającym się mężczyzną), a nie ma żadnego mechanizmu, rozejrzyj się wokół: odnajdziesz malutką farmę ze zwierzątkami (kozłami?). Możesz ich dosiąść (przyciskiem interakcji) i na ich grzebiecie pokonać znaczniejsze odległości.

- Jeśli trafisz do miejsca, gdzie siedzący na górze dziwak zrzuci ci duże, metalowe, zębate koło, musisz je podnieść, a następnie dojść do krawędzi przepaści i przerzucić to koło na drugą stronę, po prostu je puszczając. Musisz tak czynić aż do momentu, gdy bracia dotrą do mechanizmu przekładni.

- Jeśli trafisz na lotnię, będziecie podróżować po wytyczonej ścieżce. Pamiętaj jedynie, aby wykorzystywać balans braci - przechył lotni powoduje jej skręt. Gdy wlecicie do jaskini, w pewnym momencie musisz wyczuć skręt w prawo, ale szybko wyprostować potem lotnię i wreszcie ominąć, wystający wierzchołek. Dopiero potem uda wam się wylądować.

- Jeśli będziecie przewiązani liną, wykorzystuj możliwość bujania się na niej jednym z braci (przemiennie), by pokonywać dłuższy dystans przy wspinaczce po ścianach i kolumnach.

- Gdy trafisz do lodowej rzeki i będziesz podróżował łódką, zauważysz, że jej sterowanie nie jest przyjemne. Musisz ją po prostu wyczuć i odpowiednio płynąć cały czas przed siebie. Jeśli zatrzymasz się na zbyt długi okres, zginiecie zaatakowani przez rybę.

- Jeśli trafisz na niewidzialnego, lodowego potwora, pamiętaj, aby chować się za zamarzniętymi mieszkańcami. W ten sposób, lodowy potwór nie zobaczy braci i ich towarzyszki.

Scena z ogrem w podziemiach

Gdy już uwolnisz kobietę ogr i pokonasz podziemia, czeka cię finał tego etapu. Zauważysz, że na środku lokacji znajduje się drewniana pokrywa, którą podtrzymują łańcuchy. Gdy starszy brat pociągnie dźwignię, nic się jednak nie stanie, ze względu na te łańcuchy właśnie. Trzymaj jednak dźwignię cały czas, a młodszym zejdź na dół i zwabiaj ogra do filarów, przy których zamocowane są łańcuchy. Musisz krzyczeć, używając przycisku interakcji (trigger na padach).

Ogr będzie nacierał w twoim kierunku. Szybko uciekaj, by mógł uderzyć w filar i zerwać łańcuch. Powtarzaj tę czynność przy każdym z filarów, aż do momentu, gdy wszystkie łańcuchy zostaną urwane. Pokrywa zostanie zdjęta. Teraz wystarczy zwabić do niej ogra, stając młodszym naprzeciwko niego. Gdy wpadnie do środka, musicie jeszcze nacisnąć na jego podtrzymujące ciało łapy.

Dziwny sen młodszego brata

Gdy wpadniecie do wody, młodszy z braci znajdzie się w śnie, w którym pojawi się zarówno jego mama - pod gigantyczną postacią - oraz ukryty pod jej dłonią ojciec. Podejdź do czoła mamy i pogłaskaj ją (przyciskiem interakcji). Uwolni z dłoni ojca. Podejdź do niego i użyj przycisku interakcji.

Scena z wyznawcami i uwięzioną kobietą

Gdy dotrzesz na miejsce pełne krwi, gdzie tajemnicze plemię wyznawców będzie odprawiało modły przed uwięzioną kobietą, zejdź na dół po ścieżce. Nie wchodź na kamienne podwyższenie, gdzie odprawiają się modły! Zauważ, że w ścianie wyryte są dwa kształty. Najpierw podejdź braćmi pod spływające strumienie krwi i zamocz się, a następnie ustaw przy ścianie starszego brata, a młodszy niech wejdzie na jego barki. Teraz wyglądacie jak bóstwo, którego wyznawcami jest to plemię.

Wejdź na podwyższenie. Wyznawcy będą się ciebie obawiać, więc możesz śmiało podejść do kobiety i ją uwolnić. Za chwilę wszyscy uciekniecie.

Finałowa scena z kobietą pająk

Gdy już okaże się, że uratowana kobieta to pół-pająk pół-człowiek i zostaniecie uwięzieni, odbędzie się finałowa walka. Najpierw znajdziecie się w pajęczym kokonie, więc rozbujaj go, aby spaść na dół. Młodszy z braci nadal w nim będzie, a pajęczyca zacznie atakować starszego. Gdy dopadnie brata, przekulgaj się z szybkością na nią, wówczas przewrócisz ją na chwilę do góry nogami. Teraz starszym bratem podejdź do jednej z kończyć i naciśnij przycisk interakcji, by wyrwać kończynę.

Stosuj tę czynność systematycznie. Uderzaj w pajęczycę, by ją przewracać, a starszym bratem wyrywaj jej nogi. Wreszcie pajęczyca umrze, zdając jednak nieprzewidywalny cios.

To już końcówka gry. Dalej poradzisz sobie sam.

O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze

More On Brothers: A Tale of Two Sons

Najnowsze artykuły