Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje Wicked Paradise - erotyczna gra wykorzystująca Oculus Rift

Projekt tworzą „weterani z branży gier.”

Zespół „doświadczonych weteranów z branży gier” tworzy Wicked Paradise, erotyczna grę przygodową na Oculus Rift.

Projekt ukaże się w 2014 roku, a za prace odpowiada Jeroen Van den Bosch, który specjalnie do tego celu przeprowadził się z Belgii do Kalifornii - ojczyzny okularów wirtualnej rzeczywistości.

- Zawsze byłem zafascynowany faktem, że mamy setki pięknych strzelanek, ale żadnej dobrej gry erotycznej - mówi den Bosch w wywiadzie z serwisem Road to VR.

- Nie ma nic seksownego w modelach, które poruszają się niczym zepsute roboty. Jeśli chcesz stworzyć autentyczne, erotyczne doświadczenia w grze komputerowej, musisz przekroczyć „dolinę niesamowitości” - dodaje.

Nad grą pracuje ośmiu producentów, z doświadczeniem wyniesionym z dużych projektów, takich jak Rage, Call of Duty, Lost Planet, Madden czy PlanetSide 2 - wynika z informacji na oficjalnej stronie.

- Niedosłowne sceny seksu w Mass Effect są bardziej przekonujące niż dostępne obecnie gry erotyczne. Dzieje się tak, ponieważ zależy ci na bohaterach w Mass Effect. Gracz nigdy nie poczuje związku z wirtualną postacią, jeśli mu na niej nie zależy. Wierzę, że rzeczywistość wirtualna jest idealnym medium dla erotycznych gier, ponieważ możesz sprawić, że gracz poczuje więź z komputerowymi postaciami - tłumaczy Belg.

Projekt znajduje się obecnie w fazie projektowania. Za oprawę graficzną odpowiada Unreal Engine, a do wykonania scen erotycznych wykorzystywane są nagrania motion capture.

Wicked Paradise planowane jest jako tytuł epizodyczny. Na początku gra skoncentruje się na zawartości dla heteroseksualnych mężczyzn, ale w przyszłości możemy spodziewać się także sekcji dla heteroseksualnych kobiet i przedstawicieli LGBT (lesbian, gay, bisexual i transgender).

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze