Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje RTS w świecie Terminatora - jest gameplay

Od studia z Rosji.

Brytyjska firma Slitherine zapowiedziała Terminator Dark Fate: Defiance - strategię czasu rzeczywistego w uniwersum wykreowanym przez Jamesa Camerona. Gra ukaże się na PC w drugiej połowie 2022 roku.

Jak sugeruje tytuł, produkcja powiązana jest z filmem „Terminator: Mroczne przeznaczenie” z 2019 roku. Nad projektem pracuje rosyjskie studio Cats Who Play, które w dorobku ma symulator kota i RTS o wojnie w Syrii.

Akcję osadzono między teraźniejszością a postapokaliptyczną przyszłością. Gracze przejmą dowodzenie nad Founders - grupą byłych żołnierzy, którzy starają się powstrzymać Legion, a więc sztuczną inteligencję będącą następcą Skynetu.

Kampania fabularna będzie częściowo nieliniowa. Twórcy obiecują bowiem, że w toku przygody użytkownicy zdecydują, z kim połączyć siły, co wpłynie na przebieg fabuły i dostępne jednostki.

Gra położy nacisk na budowanie armii, a nie bazy - w planach możliwość przejmowania obiektów i rozlokowywania podwładnych na różnych piętrach danego budynku. Co ciekawe, broń i wyposażenie z czasem ulegną uszkodzeniom. Wśród map nie zabraknie otwartych przestrzeni i miast.

Twórcy przygotowują też tryby sieciowe, w których pokierujemy nie tylko wspomnianym Founders, ale również dwiema innymi frakcjami - ruchem oporu i maszynami kierowanymi przez Legion.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze