Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje remake platformowego Oddworld: Abe's Exoddus

Prace na wczesnym etapie.

Po sukcesie odświeżonej wersji Oddworld: New 'n' Tasty, szef studia Oddworld Inhabitants potwierdził, że Oddworld: Abe's Exoddus będzie kolejną odsłoną serii, która doczeka się odświeżenia.

Liczymy na ładniejszą grafikę

Lorne Lanning ujawnił te informacje podczas transmisji w serwisie Twitch.tv. Jak przyznał, prace są na bardzo wczesnym etapie - stąd brak szczegółów (dzięki, Reddit).

Ostateczny tytuł gry zostanie wybrany przez fanów, a menedżer już teraz zapewnił, że jego studio szykuje większą kampanię marketingową, zapewne dzięki sukcesowi poprzedniej odsłony.

Jeśli odświeżona edycja Exoddus spotka się z podobnym zainteresowaniem, to następna część cyklu będzie już całkiem nową produkcją.

Lanning podał jako ciekawostkę, że po udostępnieniu New 'n' Tasty w PlayStation Plus grę pobrano 2,4 mln razy.

Oddworld: Abe's Exoddus debiutowało w 1998 roku. Ponownie mamy do czynienia z platformówką w dwóch wymiarach, z wieloma rozwiązaniami zaczerpniętymi z Abe's Oddysee (czyli New 'n' Tasty). Główny bohater - Abe - powraca do akcji, ponownie ratując szeregi pobratymców z rasy mudokonów.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze