Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Poradniki i recenzje na Steamie stają się bezużyteczne - narzekają gracze

Wszystko przez punkty.

Możliwość otrzymania punktów na Steamie także za publikację poradników do gier i recenzji rujnuje te sekcje aplikacji, w przeszłości pełne przydatnych wskazówek i opinii - narzekają gracze.

„Jak chodzić wstecz”, „Jak chodzić”, „Jak strzelać”, „Jak strzelać bronią” - to tylko niektóre z „poradników”, jakie znaleźć można dla Metro 2033. Większość nie udaje nawet, że jest po prostu mało wyszukanym żartem. Jak prezentuje poniższy zrzut z ekranu z serwisu Reddit, jeszcze niedawno sytuacja prezentowała się całkiem inaczej:

Źródłem problemów są rzekomo punkty Steam Points. Te zbieramy za przeróżne aktywności, głównie za kupowanie gier - 105 pkt. za każde wydane 5 zł. Zasoby wydajemy w specjalnym sklepie, pozyskując animowane awatary, ramki, tła, odznaki, przedmioty i tak dalej.

Posiadane punkty można także wręczać innym użytkownikom, jako nagrody - na przykład za poradniki. Jak wiadomo, użytkownicy w sieci lubią szybkie i śmieszne treści, więc gracze przygotowują „zabawne” poradniki, licząc na zdobycie uznania - i punktów. Efektem jest raczej spam w sekcji Guides.

Podobny problem dotyczy także recenzji użytkowników. Valve wprowadziło przycisk oceniania opinii jako „Zabawne”, razem z możliwością przyznawania nagród. Zamiast dzielić się wartościowymi ocenami, część osób sili się więc na głupie żarty, licząc na zdobycie punktów. Na szczęście zawsze pozostają poradniki i recenzje na Eurogamer.pl!

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze