Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ponad połowa rodziców pozwala dzieciom grać w tytuły dla pełnoletnich

Badania z Wielkiej Brytanii.

Ponad połowa rodziców pozwala swoim dzieciom na zabawę w tytułach przeznaczonych dla odbiorców powyżej 18 roku życia - informuje Eurogamer, cytując badania organizacji Childcare z Wielkiej Brytanii.

Większość rodziców przyznaje też, że nie obserwuje tego, jak dzieci grają w gry, ani nie starają się zdobyć informacji na temat uruchamianych produkcji.

Childcare zwraca też uwagę, że jedynie 18 procent respondentów pozwoliłoby dzieciom w wieku 10-14 lat obejrzeć film dla dorosłych. Ponad 80 procent przyznaje, że nie sprawdza ograniczeń wiekowych gier wideo - trzykrotnie więcej rodziców przywiązuje już do nich wagę w przypadku filmów.

Jednocześnie, ponad 40 procent opiekunów przyznaje, że zauważyło negatywne zmiany w zachowaniu dziecka po tym, jak grały w gry przeznaczone dla dorosłych odbiorców. Niektórzy podkreślają, że z powodu gier dzieci zaczęły używać wulgaryzmów.

Tajemnicą poliszynela jest to, że w GTA 5 gra też sporo dzieci - szczególnie w trybie Online

Childcare przebadało w sumie 2 tysiące rodziców dzieci w wieku od 5 do 16 lat. Richard Conway, założyciel organizacji, podkreśla, jak istotne jest to, by rodzice zapoznawali się z treścią gier wideo - choć tak często, jak robią to przed seansami filmowymi.

Tagi

Komentarze