Skip to main content

Ponad połowa graczy Elden Ring nie zagra w Shadow of The Eardtree? Wciąż nie pokonali wymaganego bossa

Wydawca przypomina graczom, żeby się pospieszyli.

Wygląda na to, że w wyczekiwany fabularny dodatek Shadow of the Erdtree do gry Elden Ring w praktyce będzie mogła zagrać mniej, niż połowa posiadaczy podstawowej wersji gry. Wynika to z faktu, że do rozpoczęcia rozszerzenia konieczne jest pokonanie bossa, który do tej pory był tylko opcjonalnym wyzwaniem i wiele osób go pominęła.

W Elden Ring jest osiągnięcie za pokonanie Mogha, którego według twórców gry trzeba pokonać, żeby zagrać w dodatek. Tylko 37,8% graczy na Steamie ma to osiągnięcie. To oznacza, że 62,2% graczy na Steamie nie będzie mogła zagrać w DLC” - napisał w mediach społecznościowych streamer Cohh Carnage. Jego wpis udostępnił oficjalny profil wydawcy Bandai-Namco, dołączając do tego własną wiadomość: „Przyjacielskie przypomnienie dla wszystkich, którzy chcą zagrać w dodatek. Macie jeszcze mniej, niż dwa tygodnie, aby nadrobić zaległości!”.

Jak informuje serwis IGN, na PlayStation oraz Xboxie sytuacja wygląda podobnie - około 2/3 graczy nie pokonało jeszcze Mohga. To zaskakujące, że twórcy zdecydowali, żeby to właśnie opcjonalny i stosunkowo łatwy do pominięcia przeciwnik był potrzebny do rozegrania dodatku. Na pocieszenie można jednak uznać fakt, że jeśli ktoś zignorował walkę i kontynuował polowanie na ważniejszych bossów, to teraz może już mieć umiejętności i wyposażenie, które ułatwią powrót do bossa.

Sam Mohg, w grze opisywany z tytułem Pan Krwi, to finalny boss „lochu” Pałac Mohgwyna, znajdującego się na terenie podziemnych rzek. Fabularnie jest to półbóg i brat bliźniak Morgotta, który jednak w całkowicie wykorzystał nękającą go klątwę. Jest także odpowiedzialny za porwanie Miquelli Pomocnego - brata Malenii - stanowiącego kluczową postać rozszerzenia.

Przypomnijmy, że dodatek Shadow of the Eardtree zadebiutuje już 21 czerwca 2024 roku. W DLC otrzymamy dostęp do całkowicie nowego obszaru, znanego jako Kraina Cieni. Oprócz tego w rozszerzeniu znajdziemy 100 nowych broni podzielonych na osiem kategorii. Do pokonania będzie z kolei 10 unikalnych bossów, jednak nie ze wszystkimi będziemy musieli się zmierzyć, aby przejść fabułę dodatku. Podobnie jak w wypadku podstawowej wersji gry, tutaj także niektórzy bossowie są całkowicie opcjonalni.

Zobacz także