Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ponad dwie godziny rozgrywki z Tyranny od studia Obsidian

Początek kampanii.

Serwis Polygon opublikował ponad dwie godziny rozgrywki z Tyranny, nowej produkcji RPG od studia Obsidian. Obserwujemy sam początek kampanii, z wprowadzeniem i prezentacją przeróżnych funkcji.

Jak można się domyślać, osoby unikające spoilerów powinny zrezygnować z oglądania.

Gracze ukształtują świat swoimi wyborami

Materiał zaczyna się od podstawowych założeń uniwersum: gracz jest jednym z trybików w maszynie złej Kyros, która podbiła już niemal cały znany świat. Naszym zadaniem jest zaprowadzanie nowego porządku w świeżo opanowanych krainach.

Ostatnim wycinkiem kontynentu broniącym się przed inwazją nie jest jednak mała wioska Galów, lecz skromny półwysep o nazwie Tiers - właśnie tutaj toczy się akcja produkcji. Naszym zadaniem - jako Fatebindera - jest podporządkowanie ziem pod sztandarem Kyros.

Nowa produkcja Obsidian ma być mniejsza w skali od poprzednich dokonań tego zasłużonego studia, lecz nie znaczy to, że spędzimy w niej mniej czasu. Ogromne znaczenie będą miały podejmowane wybory, więc odkrycie wszystkich tajników tytułu będzie wymagało wielu podejść.

Widzimy to już w poniższym materiale wideo, gdzie jeszcze przed wkroczeniem do zabawy - na mapie - podejmujemy sporo decyzji w celu ukształtowania początkowego stanu świata.

Następnie przestępujemy do walki, co jest okazją na zapoznanie się z samouczkami i pierwszymi dialogami. Uwagę zwracają podkreślone słowa, co zapewne oznacza możliwość podejrzenia detali we wbudowanej encyklopedii - czytania nie zabraknie.

Tyranny ukaże się 10 listopada, tylko na PC. Niestety, w planach nie ma obecnie wersji pudełkowej, ale są trzy wydania cyfrowe.

Projekt stworzono na silniku graficznym, który przygotowano z myślą o Pillars of Eternity - zmodyfikowanej technologii Unity.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły