Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ponad 40 minut rozgrywki z Incognita, nowej gry twórców Mark of the Ninja

Taktyczna strategia w turach.

Kilka dni temu twórcy ze studia Klei Entertainment, odpowiedzialni wcześniej m.in. za serię Shank oraz grę Don't Starve, skorzystali z możliwości serwisu Twitch.tv, by zaprezentować ponad 40 minut rozgrywki z nowego projektu - Incognita.

Rozgrywa toczy się w turach, na losowo generowanych mapach. Akcję obserwujemy z perspektywy izometrycznej. Do wyboru jest kilka klas agentów specjalnych - celem jest pozyskanie tajnych informacji. Inżynier może np. zeskanować otoczenie w poszukiwaniu urządzeń elektronicznych lub zhakować komputer. W jednej turze postacie mogą wykonać ograniczoną liczbę ruchów i akcji.

Z racji tego, że wszystkie lokacje generowane są losowo, pierwszym krokiem deweloperów podczas prezentacji była eksploracja pomieszczenia. Prowadzoną grupę szpiegów poszukują strażnicy, dysponujący zdecydowaną przewagę siły ognia, którzy bez przeszkód mogą zabić prowadzone postacie. Poziom trudności dodatkowo zwiększa fakt, że na każdym etapie po upłynięciu określonej liczby tur włącza się alarm, znacząco komplikując osiągnięcie celu.

Chętni mogą dołączyć do dyskusji na temat nowego dzieła studia Klei na oficjalnym forum. Testy wersji beta na PC powinny rozpocząć się w najbliższych miesiącach.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze