Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polski finalista Gran Turismo Academy wygrał wyścig Volkswagen Castrol Cup

Granie popłaca.

Polski finalista zeszłorocznej edycji Gran Turismo Academy, Krystian Korzeniowski wygrał drugi wyścig trzeciej rundy Volkswagen Castrol Cup, który odbył się na Automotodromie w Brnie.

Krystian Korzeniowski z Bielska-Białej, który w zeszłym roku dotarł do finału zmagań w Gran Turismo Academy, potwierdził swoje umiejętności, wygrywając wyścig w Brnie i obecnie zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

- Jestem niesamowicie szczęśliwy. Na Slovakia Ring zająłem już miejsce na podium, ale zwycięstwo smakuje zupełnie inaczej. Cieszę się, że udało mi się wykorzystać fakt, że startowałem z pole position. Moja taktyka zakładała utrzymywanie tej pozycji i to mi się udało. Na początku wyścigu popełniłem niewielki błąd i spadłem na drugą pozycję, ale na szczęście udało mi się ją odzyskać - mówił Korzeniowski po wyścigu.

Gran Turismo Academy to impreza dla fanów motoryzacji i miłośników serii symulatorów od Polyphony Digital. W zeszłym roku do zmagań dołączyli dwaj kierowcy z Polski: Tomasz Bogusławski oraz właśnie Krystian Korzeniowski. I choć obaj nie stanęli na podium w Silverstone, to nie przeszkodziło to w kontynuowaniu kariery poza wirtualnymi trasami z konsol.

Gran Turismo 6 - Trailer
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze