Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gran Turismo 6 otrzymało edytor tras

Niemal dwa lata po premierze.

Coraz więcej graczy decyduje się na przejście na PlayStation 4, ale Sony nie porzuca jeszcze PS3 - przynajmniej jeśli mowa o Gran Turismo 6. Gra otrzymała kolejną aktualizację, wprowadzającą między innymi edytor tras.

Dodawanie obiektów

Deweloperzy przygotowali specjalną aplikację, działającą na tabletach z Androidem (system 4.1 lub nowszy) lub iOS (7.0 lub nowszy). Utworzone trasy można następnie zaimportować do produkcji.

Lista opcji jest dość rozbudowana. Jako projektanci zaczynamy od wyboru jednej z czterech ogólnych stref geograficznych, ale później możemy już dokładnie kontrolować tor, łącznie z zakrętami, ich szerokością czy nachyleniem.

Nie brakuje też wizualnych dodatków, takich jak drzewa i inne rośliny, budynku, znaki, namioty czy trybuny. Po załadowaniu toru do GT6 możemy go przetestować lub użyć w Arcade Mode i sieciowym Lobby. Jest również opcja dzielenia się naszym dziełem ze znajomymi.

Całkowitą nowością w serii jest możliwość umieszczenia torów w kalifornijskiej „Dolinie Śmierci”. Więcej szczegółów na temat aktualizacji 1.21 znaleźć można w serwisie GTPlanet.

Tymczasem fani serii na całym świecie mają zapewne nadzieję, że Polyphony Digital nie będzie czekało zbyt długo z zapowiedzią nowej odsłony na PlayStation 4.

Krótka przerwa? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze