Skip to main content

Pokemon Go - jak używać Charged TM, zmiana ruchu Charged

Przetasowanie ataku.

Charged TM w Pokemon Go to przedmiot związany z atakami Pokemonów. Pozwala zmienić ruch stworka, lub dokładniej - na nowo go rozlosować.

Ten przedmiot jest już dostępny w grze od 2017 roku, ale zainteresowanie nim wzrosło wraz z nadejściem eventu Go Tour Johto event, kiedy jego użycie było potrzebne do zaliczenia zadania.


Na tej stronie:


Jak użyć Charged TM

W Pokémon Go istnieją dwa sposoby użycia Charged TM, a oba dają ten sam efekt - zmianę ruchu Charged dla danego Pokemona.

Pierwsza metoda polega na otwarciu ekwipunku, przewinięciu w dół do Charged TM i wybraniu tego przedmiotu. Teraz możesz wybrać Pokémona, dla którego chcesz zmienić Charged move. Zostaje jeszcze potwierdzenie tej czynności.

Aby skorzystać z drugiej metody, na ekranie danego Pokemona naciśnij przycisk menu w prawym dolnym rogu, a następnie wybierz Items. Teraz wybierz Charged TM, a zostaniesz poproszony o potwierdzenie czynności.

Jak już wspomnieliśmy, Charged TM na nowo wylosuje ruch typu Charged z puli dostępnych dla tego Pokemona ruchów.


Jak zdobyć Charged TM

Charged TM można zdobyć na różne sposoby, ale najczęściej są to nagrody za wygrane Raidy i udział w Go Battle League.

Jeśli podejmujesz się research questa Battle Challenge podczas Go Tour Johto, wiedz, że otrzymasz Charged TM jako nagrodę za ukończenie wyzwania z ewolucją 3 Pokemonów.

Spis treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Zobacz także