Skip to main content

Pokemon Go - Community Day maj 2022, kiedy dzień społeczności

Jak przygotować się na event.

Community Day w Pokemon Go, a więc Dzień Społeczności, to comiesięczne wydarzenie, które zachęca fanów gry do wspólnej zabawy. Głównym bohaterem każdego z takich eventów jest wybrany przez twórców Pokemon.

W trakcie Community Day ten Pokemon pojawia się znacznie częściej, a ponadto otrzymuje ekskluzywny ruch przygotowany na ten dzień. Ponadto gracze mogą skorzystać z innych bonusów, które omawiamy poniżej.

Na tej stronie znajdziesz najważniejsze informacje o Dniu Społeczności, a także poznasz szczegóły zbliżającego się Community Day.


Na tej stronie:


Czym jest Community Day w Pokemon Go

Community Day rozgrywa się jednego dnia weekendu każdego miesiąca i trwa sześć godzin.

Poza zwiększeniem spawnów wyróżnionego Pokémona, w tym okresie pojawiają się bonusy - takie jak podwójne XP, Stardust czy Lure Modules - jako dodatkowe zachęty do gry. Wyróżniony Pokémon ma też zwiększone szanse na zdobycie ekskluzywnego ataku poprzez ewolucję.

To świetna szansa na zdobycie surowców oraz rzadką wersję wyróżnionego Pokemona. Popularność eventu sprawia też, że w tym czasie możesz zobaczyć na zewnątrz wielu trenerów i razem z nimi podejmować się różnych aktywności, np. Raidów czy wymian.

Obecność innych trenerów może ułatwić branie udziału w raidach lub umożliwić handel.


Następny Community Day: maj 2022

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o kwietniowym Community Day w Pokemon Go:

 • Wyróżniony Pokemon: Alolan Geodude
 • Data: sobota, 21 maja
 • Czas: 14:00-17:00
 • Bonus 1: x3 Stardust za łamapnie
 • Bonus 2: x2 Candy za łapanie
 • Bonus 3: x2 szansa na otrzymanie Geodude XL Candy po złapaniu Geodude
 • Bonus 4: Lure Modules aktywowane podczas eventu będą działać przez 3 godziny
 • Bonus 5: Incense aktywowane podczas eventu będą działać przez 3 godziny
 • Bonus 6: Wymiany (trade) dokonane podczas eventu i do 19:00 będą wymagały o 50% mniej Stardust
 • Bonus 7: Można dokonać jednej specjalnej wymiany (Special Trade) podczas eventu i do 19:00
 • Ekskluzywny atak dla Alolan Geodude: Rollout (atak Rock Charged)

Do czego przyda się majowy Community Day?

Ten Dzień Społeczności jest idealny dla wszystkich graczy, którym nie udało się jeszcze złapać i ewoluować Alolan Geodude'a.

Poza tym, warto wziąć udział w evencie właściwie tylko ze względu na potrójny Stardusta za łapanie lub bonusy wymian, ponieważ Alolan Golem nie przyda się w Go Battle League. Jego ekskluzywny atak - Rollout - daje mu co prawda nieco więcej mocy w Gymach i Raidach, ale poza tym, najprawdopodobniej będziesz łapać te Pokemony tylko dla szansy na zdobycie form Shiny.

Ze względu na to, że Alolan Geodude jest Pokemonem typu Rock i Electric, możesz spędzić ten Community Day, robiąc postępy w ramach medali za złapanie tych typów. Jest to całkiem przydatne, jeśli jesteś w momencie, w którym potrzebujesz określonej liczby platynowych medali, aby podnieść swój poziom trenera.


Jak przygotować się na Community Day

Dzień Społeczności wprowadza wersję Shiny wyróżnionego Pokemona, a ponadto dzięki większej wartości spawnu łatwiej będzie go znaleźć.

Pamiętaj jednak, że Pokemony Shiny nie pokazują się wszystkim graczom w tym samym miejscu - istnieje po prostu szansa, że każdy Pokemon, na którego natrafiasz, będzie typem shiny. Aby sprawdzić, czy Pokemon jest shiny, nie musisz z nim walczyć - wystarczy kliknąć go raz i wycofać się z walki w razie niepowodzenia.

Każdy Community Day wiąże się z nowymi zadaniami Field Research, a także specjalnymi wyzwaniami Field Research tasks, opartymi na wyróżnionym Pokemonie. Nagrody za wyzwania to zazwyczaj przedmioty typu consumable, np. Berries.

Ponadto, Community Day przedłuża działanie Lures do trzech godzin, więc to świetny moment na złapanie jak największej liczby Pokemonów.

Aby jak najlepiej wykorzystać bonusy, znajdź kilka PokeStopów, które są w bliskiej odległości od siebie, a następnie postaw niedaleko Lure. Przemieszczaj się pomiędzy PokeStopami, łapiąc Pokemony i uzupełniając PokeBalle oraz Berries.

To również idealny czas, by eksperymentować z Glacial Lure, Mossy Lure lub Magnetic Lure, które zwabiają konkretne typy Pokemonów. Chcesz dodać do kolekcji stworki wodne lub lodowe? Użyj Glacial Lure Module.

Zobacz na YouTube

Z każdym Dniem Społeczności wiążą się też specjalne bonusy, od skrócenia dystansu wylęgu po zwiększenie ilości Stardustu i XP. Nawet bez tych bonusów, Community Day to okazja do złapania wielu stworków w krótkim czasie, co jest przydatne, jeśli chcesz pozbyć się zaległych jaj w swoim ekwipunku albo użyć Lucky Egg lub Star Piece, aby zwiększyć zyski z łapania.

Przed eventem warto też uzupełnić zapasy Pinap Berries, a także Great i Ultra PokeBalli. Berries zwiększą ilość zdobywanych przez ciebie Candy, a PokeBalle przydadzą się do łapania dużej liczby stworków.


Jak uzyskać exclusive move z Community Day

Każdy wyróżniony w ramach Dnia Społeczności Pokemon otrzyma ekskluzywny ruch po rozwinięciu do swojej ostatniej ewolucji.

Te ataki są często najpotężniejszymi ruchami dla danych Pokemonów i często lądują w tzw. „mecie”, a więc najlepszej taktyce na wygraną.

Na ewolucję Pokemona i zdobycie jego ekskluzywnego ruchu masz dwie godziny od zakończenia Dnia Społeczności.

Jeśli nie zdążysz ewoluować Pokemona po zakończeniu Dnia Społeczności, aby otrzymać ekskluzywny ruch, nie martw się - możesz użyć Elite TM lub poczekać do grudnia, kiedy to w wyznaczony weekend będziesz mieć kolejną szansę na złapanie i ewolucję Pokemona z Community Day z poprzedniego roku.


Community Day Classic: wszystkie ekskluzywne ataki

Wydarzenia Community Day Classic w Pokemon Go skupiają się na Pokemonie z zakończonego już Community Day i podobnie jak zwykłe wydarzenia dają szansę na zdobycie Pokemona z ekskluzywnym atakiem.

Zasady zdobycia tego ekskluzywnego ruchu są dokładnie takie same - musisz osiągnąć końcową ewolucję wybranego Pokemona, przy czym ewolucja ta musi nastąpić w trakcie wydarzenia lub w ciągu pierwszych dwóch godzin po jego zakończeniu.

Te ruchy nie zawsze są najlepszym atakiem dla danego Pokemona, ale jeśli chcesz je zdobyć, a nie zdążysz zrobić tego podczas wydarzenia, zawsze możesz użyć Elite TM na ostatniej ewolucji, aby nauczyć go tego ruchu.

Pokemon z Community Day Ekskluzywny atak Community Day Premiera
Bulbasaur Frenzy Plant
Styczeń 2022
Mudkip Hydro Cannon
Kwiecień 2022

Mamy nadzieję, że będziesz się dobrze bawił podczas kolejnego Community Day!

Spis treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Zobacz także