Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Podsumowanie konferencji Nintendo E3 Digital

Wszystkie zapowiedzi i najciekawsze materiały wideo.

Zakończyła się właśnie konferencja E3 Digital Event zorganizowana przez Nintendo. Firma ujawniła plany na najbliższą przyszłość związane z popularnymi markami, zapowiedziano też nowe gry.

Zaprezentowano pierwszy zwiastun nowej odsłony cyklu The Legend of Zelda. Gra ma wprowadzić istotne zmiany do formuły cyklu - zapowiedział główny projektant, Eiji Aonuma. Premiera w przyszłym roku.

Przedstawiono zestaw figurek Amiibo, przypominających nieco te z cyklu Skylanders czy Disney Infinity. Trafią do sprzedaży pod koniec roku. Kolekcjonerzy będą mogli wykorzystywać je podczas gry na Wii U - GamePad zareaguje bowiem na figurkę postawioną w odpowiednim miejscu na kontrolerze i pobierze z niej dane, które zostaną przeniesione do konkretnego tytułu. Przykładowo - kładąc figurkę Mario na kontrolerze w trakcie meczu w Super Smash Bros, sprawimy, że postać ta pojawi się na polu bitwy i zacznie z nami współpracować.

Poinformowano także, że gra akcji Bayonetta 2 trafi do Europy w październiku. Do każdego egzemplarza dołączona zostanie pierwsza odsłona serii, która ukazała się pierwotnie w 2009 roku.

Cover image for YouTube videoWii U - Yoshi's Woolly World E3 2014 Trailer

Platformówka studia Good-Feel Company znana do tej pory jako Yarn Yoshi zmienia nazwę na Yoshi's Woolly World. Założenia pozostają niezmienione - cały świat oraz bohaterowie są stworzeni z wełny. Twórcy wprowadzą do gry tryb dla dwóch graczy, produkcja zadebiutuje w 2015 roku.

Sporo czasu poświęcono bijatyce Super Smash Bros. Poinformowano, że wojownikami będą mogły być awatary Mii użytkowników konsol Nintendo. Dostępne będą dla nich trzy zestawy uzbrojenia. Łączna liczba umiejętności i ataków postaci Mii Fighters przekroczy 30. Na końcu konferencji zapowiedziano też, że w grze znajdzie się też bogini Palutena znana z gier Kid Icarus.

Super Smash Bros. trafi na konsolę 3DS w październiku, a wersja dla Wii U zadebiutuje w okresie świątecznym. Dwie edycje zaoferują inne zestawy map, a nawet różne tryby rozgrywki.

Nintendo zapowiedziało także, że gra akcji Hyrule Warriors - wzorowana na serii Dynasty Warriors - ukaże się 26 września na Wii U. Potwierdzono obecność postaci takich jak Zelda i Midna. Projektanci umożliwią nawet tryb dla dwóch osób. Jedna zagra na ekranie telewizora, druga na ekraniku kontrolera.

Cover image for YouTube videoWii U - Hyrule Warriors E3 2014 Trailer

Dowiedzieliśmy się także, że powstaje kolejna gra z różowym Kirbym na konsolę Wii U. Dwuwymiarowa platformówka Kirby and the Rainbow Curse trafi do sprzedaży w przyszłym roku. Lokacje wyglądają jak gdyby zostały ulepione z plasteliny.

Kolejnym tytułem, który trafi na stacjonarną konsolę Nintendo w 2015 roku będzie RPG Xenoblade Chronicles X od Monolith Software. Gra była do tej pory znana wyłącznie jako X. Zaprezentowano fabularny zwiastun produkcji.

Wii U otrzyma też dosyć niecodzienny tytuł Mario Maker. Umożliwi on tworzenie własnych etapów do klasycznej odsłony Super Mario Bros.

Cover image for YouTube videoWii U - Xenoblade Chronicles X E3 2014 Trailer

Zapowiedziano również sieciową strzelankę Splatoon. Ośmiu graczy bierze udział w starciach drużynowych, nie używają jednak zwykłych broni, ale pistoletów do paintballu. W trakcie rozgrywki lokacje będą pokrywać się kolorowymi plamami.

Podczas transmisji podano też dokładną datę premiery reedycji gier Pokémon Ruby i Sapphire. Nowe wersje tytułów z GameBoya Advance zadebiutują 21 listopada na konsoli 3DS.

Wreszcie - jeszcze w tym roku, w okresie świątecznym, ukaże się gra Captain Toad: Treasure Tracker na Wii U. Powstała w oparciu o specjalne etapy z Toadem zaimplementowane w Super Mario 3D World. Bohater porusza się po małych lokacjach przedstawionych w formie geometrycznych brył, a użytkownik może obracać otoczeniem i obserwować akcję z dowolnej strony.

Już po zakończeniu konferencji Nintendo potwierdziło w rozmowie z Eurogamerem, że trwają prace nad nową odsłoną cyklu Star Fox, która trafi na Wii U.

Cover image for YouTube videoWii U - Captain Toad: Treasure Tracker E3 2014 Announcement Trailer