Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bany dla graczy świadomie obniżających rangę w CoD: Advanced Warfare

Oszuści zabijają się, by grać ze słabszymi przeciwnikami.

Studio Sledgehammer Games banuje graczy, którzy popełniają samobójstwa w Call of Duty: Advanced Warfare, by móc zagrać następny mecz ze słabszymi przeciwnikami.

Gdyby tak uderzyć głową w ścianę...

Taktyka „odwróconego boostu” polega na ciągłym popełnianiu samobójstwa w meczu sieciowym (najczęściej za pomocą granatu), by obniżyć swoją rangę i w następnym spotkaniu zagrać z niżej notowanymi osobami.

Z łatwiejszymi wrogami można poradzić sobie dużo lepiej, przez co zdobędziemy więcej punktów doświadczenia i bonusów, ogólnie awansując szybciej, niż podczas zabawy na odpowiednim poziomie.

Problem ten jest na tyle powszechny, że szef studia Sledgehammer Games - Michael Condrey - odniósł się do sprawy na oficjalnym blogu, zapowiadając blokowanie kont.

„Podczas zabawy w domu losowo przydzielono mnie do zespołu z takimi osobami. Brakowało nam członka drużyny i przegrana z tego powodu była bardzo frustrująca” - napisał menedżer.

„Wiele innych osób zgłaszało ten sam problem. Nikt nie chce przegrać meczu tylko dlatego, że ktoś strzela sobie sto razy granatami w czoło gdzieś w rogu mapy.”

„Nikt nie chce umniejszać zabawy płynącej z gry w Advanced Warfare i nie banujemy osób o określonych stylach rozgrywki. Mamy jednak niską tolerancję dla osób, które rujnują zabawę innym, poprzez oszustwa, odwrócony boost czy nieodpowiednie emblematy.”

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze