Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PlayStation mogło nigdy nie powstać. Znasz tę historię?

Premiera ebooka.

Jest już dostępny pierwszy ebook z serii Gamebook Stories. To historia oparta na faktach. Niezwykła opowieść o ludzkiej determinacji, szaleństwie, zdradzie i pragnieniu zemsty. Poznaj niezwykłe początki jednej z najwspanialszych marek w historii gier wideo – PlayStation – w formie, przy której nawet przez chwilę nie będziesz się nudzić.

„Rebelianci” to minipowieść z gatunku „true story”. Historia jest oparta w faktach: autor przeprowadził gruntowny research, przeczytał dziesiątki wywiadów, książek, wspomnień i notatek związanych z tamtym okresem, by przedstawić w ambitnej formie to, w jaki sposób Sony ostatecznie zdecydowało się na stworzenie własnej konsoli do gier.

Lata 80. Dwie firmy – Sega oraz Nintendo – od lat walczą o dominację na rynku gier wideo, a teraz szykują się do wejścia w nową generację konsol. Wygląda na to, że wszystko odbędzie się w znanych warunkach, ale do gry niespodziewanie przystępuje Sony. Oficjalnie z powodów czysto biznesowych: chęci ekspansji na bardzo perspektywicznym rynku.

Ale to tylko połowa historii. Drugą dopiero poznasz.

Autorem „Rebeliantów” jest Tomasz Orłowski - absolwent filozofii i publicysta Eurogamera. Wielu z Was na co dzień czyta felietony i recenzje Tomka. Wszystkie jego teksty znajdziecie na tej stronie.

Ebook jest dostępny w cenie 17,90 zł (EPUB, PDF) i jest pierwszym z serii Gamebook Stories. Jeśli spodobają Wam się tego typu publikacje, z pewnością pojawią się kolejne „odcinki” - dotyczące innych kultowych marek czy nawet całych wydarzeń z historii gier.

Za ebook odpowiada Gamebook Wydawnictwo, które jest wydawcą m.in. książki „Legendy gier wideo”, a także zapowiedzianego jakis czas temu albumu „Konsole do gier 2.0”.

O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze