Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PlayStation 4 nie wymaga połączenia z Internetem

„Kwestie społecznościowe są dla nas bardzo ważne, ale rozumiemy, że niektórzy są im przeciwni.”

Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią, PlayStation 4 zaoferuje szerokie usługi, wynikające z połączenia konsoli do sieci. Szybko więc pojawiły się pytania, czy będzie wymagany Internet, by zagrać w ulubioną grę. - Możesz grać offline, ale najpewniej będziesz chciał mieć konsolę podłączoną do sieci - mówi Shuhei Yoshida, szef Sony Worldwide Studios w rozmowie z Eurogamerem.

- Konsola może pracować w trybie niskiego poboru energii, nie znam oficjalnego terminu. Główny system jest wtedy wyłączony, ale podsystemy czuwają. W tym czasie może trwać aktualizowanie czy pobieranie, ale możesz obudzić sprzęt za pomocą tabletu, telefonu czy PS Vity - wymienia Yoshida.

Nie oznacza to jednak, że PlayStation 4 będzie wymagał ciągłego podłączenia do Internetu. - Tak, możesz używać sprzętu, będąc całkowicie offline - dodaje. - Kwestie społecznościowe są dla nas bardzo ważne, ale rozumiemy, że niektórzy są im przeciwni. Jeśli nie chcesz być połączony z kimkolwiek, nie ma sprawy.

Tagi

O autorze

Awatar Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Komentarze