Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pixel Junk Monsters Ultimate HD latem ukaże się na PS Vita, później także na PC

AKTUALIZACJA #2: Premiera na PC już 26 sierpnia.

Aktualizacja #2: PixelJunk Monsters Ultimate w wersji PC ukaże się na Steamie 26 sierpnia - poinformowało studio Q-Games.

Grę można już zamawiać na Steamie, gdzie wyceniono ją na 19 euro (ok. 81 zł). Zamówienia przedpremierowe objęte są 15-procentową obniżką (ok. 69 zł).

*

Aktualizacja: Twórcy poinformowali, że PixelJunk Monsters: Ultimate HD ukaże się 31 lipca na przenośnej konsoli PS Vita.

Grę wyceniono na 13 euro (ok. 55 zł). Double Eleven nie podało jeszcze planowanej daty premiery wersji PC.

*

Oryginalna wiadomość (25.05.2013): Studio Double Eleven, twórcy LittleBigPlanet w wersji PS Vita przygotowują kolejną grę na przenośną konsolę Sony - PixelJunk Monsters Ultimate HD.

Wczoraj podano informację o podjęciu współpracy z twórcami serii Pixel Junk - studiem Q Games.

Nowa wersja gry ukaże się latem na PlayStation Vita, w przyszłości planowane są także konwersje na PC i komputery Mac.

Pixel Junk Monsters debiutowało na PlayStation Network w 2008 roku. Gra z gatunku tower defence w wersji Ultimate HD zostanie usprawniona o sterowanie dostosowane do możliwości PS Vita. W zestawie otrzymamy też wszystkie wydane do tej pory dodatki DLC.

Założyciel studia Double Eleven, Lee Hutchinson dodał w rozmowie z Eurogamerem, że ostatecznym celem firmy jest stworzenie własnej marki. Prace nad konwersją Pixel Junk Monsters zapewnią jednak finansowanie potrzebne na dalszą działalność.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze