Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pistolet Leona z Resident Evil 4 dostanie replikę ASG

Edycja limitowana.

Twórcy Resident Evil 4 Remake zdradzili, że do sklepów trafi ciekawy gadżet inspirowany grą. Amatorzy ASG będą mogli nabyć wierną replikę pistoletu Leona S. Kennedy'ego, choć liczba egzemplarzy jest graniczona.

Może i nie doczekamy się kontrolera w kształcie piły łańcuchowej, ale za to będzie można postrzelać z pistoletu na kulki. Capcom ogłosił współpracę ze znaną japońską firmą Tokyo Marui, która specjalizuje się w tworzeniu airsoftowych replik broni.

Dzięki temu fani gry oraz ASG już pod koniec marca będą mogli nabyć replikę SG-09 R („Silver Ghost”) należącego do Leona w Resident Evil 4 Remake. Za cenę około 1080 zł otrzymamy pistolet z limitowanej edycji w zestawie z dwoma dodatkowymi magazynkami oraz kompletem akcesorów do konserwacji, a to wszystko w opakowaniu wzorowanym na skrzynkach z bronią, jakie pojawią się w grze.

SG-09 R oparty jest na modelu HK USP i dość dokładnie odwzorowuje każdy szczegół pistoletu Leona. Produkt ukaze się w limitowanej serii, więc każdy egzemplarz oznaczony jest unikalnym numerem seryjnym oraz logiem Kendo, czyli warsztatu rusznikarskiego należącego do jednej z postaci pojawiających się w Resident Evil 2. Replika korzysta z nabojów CO2, ma 218 mm długości i wazy 735 g. Magazynek mieści 25 kulek, choć jeszcze jedną możemy załadować do komory.

Airsoft to popularna alternatywa dla paintballa. Zamiast pociskami z farbą, uczestnicy zabawy strzelają do siebie niewielkimi kulkami wykonanymi z plastiku. Repliki ASG często niemal perfekcyjnie oddają wygląd prawdziwych broni oraz wykonane bywają z podobnych materiałów, co pozwala na lepsze wczucie się w rolę choćby podczas sesji RPG na świeżym powietrzu. Produkty firmy Tokyo Marui z łatwością znajdziecie w specjalistycznych polskich sklepach.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze