Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pisklę zaginęło. Resident Evil 4 Remake z własną grą ARG

Zabawa w alternatywnej rzeczywistości.

Capcom rozkręca kampanię promocyjną Resident Evil 4 Remake i przenosi początek fabuły do gry rzeczywistości alternatywnej (ARG). Zagadka czeka na rozwiązanie.

W sieci pojawiła się strona, na której możemy wziąć udział w zabawie Baby Eagle is Missing. Jest to gra w alternatywnej rzeczywistości, która stanowi fabularne wprowadzenie do historii opowiadanej w Resident Evil 4. Tytuł odwołuje się bezpośrednio do postaci Ashley Graham - córki prezydenta USA, której uprowadzenie jest motorem napędowym historii opowiedzianej w grze.

Zabawa rozpoczęła się wczoraj od postu na Reddicie, w którym niejaki Agent Specjalny Greene opublikował dramatyczną wiadomość: „Pisklę orła zaginęło”. Alert skierowany jest do „wszystkich specjalistów i analityków wywiadu cyfrowego”, a zadanie polega na odkryciu prawdy, nim będzie za późno.

Jak zwykle w przypadku ARG bywa, na stronie znajdziemy konwersację między agentami i wskazówki, które pomogą znaleźć rozwiązanie wieloetapowej zagadki (można też poczytać tajne akta incydentu w Racoon City). Warto mieć na uwadze, że to dopiero początek zabawy, więc jeszcze nie wszystkie odpowiedzi znajdziemy w internecie. Warto jednak spróbować rozwikłać tajemnicę na własną rękę i wczuć się w role tajnego agenta poszukującego śladów córki prezydenta.

Każdy, kto ma za sobą oryginalne Resident Evil 4 może już domyślać się, w jakim kierunku zmierza historia. Możliwe, że wspólne ustalenia graczy przyczynią się do namierzenia Ashley, dzięki czemu Leon S. Kennedy dowie się, gdzie szukać zaginionej w pełnej grze. Udział w zabawie pozwala poczuć, że mamy wpływ na przebieg wydarzeń w RE4 oraz jesteśmy częścią większej opowieści.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze