Skip to main content

Shenmue 3 opóźnione do drugiej połowy przyszłego roku

Bez zaskoczenia.

Twórcy Shenmue 3 dotychczas zakładali ambitnie, że produkcję wydadzą jeszcze w tym roku, choć w te założenia z Kickstartera wierzyło niewielu, biorąc pod uwagę poziom zaawansowania prac. Teraz potwierdzono, że premierę opóźniono do drugiej połowy przyszłego roku.

Twórca serii i reżyser nowego projektu - Yu Suzuki - poinformował o zmianie planów w krótkim komunikacie wideo.

Plaster trzyma już trzecią grę

„Przy użyciu nowych technologii udało nam się odkryć kolejne możliwości. Na wiele sposobów gra stała się większa i piękniejsza niż początkowo oczekiwałem” - wyjaśnia. „Potrzebujemy jednak więcej czasu na dostarczenie tytułu.”

Kolejne detale mamy poznać w następnej aktualizacji dla wspierających na Kickstarterze.

Suzuki już wcześniej potwierdził, że Shenmue 3 nie pojawi się na targach E3 w przyszłym tygodniu, co było pewną wskazówką na temat stanu zaawansowania prac.

„Choć nasze plany nie są jeszcze sfinalizowane, to czerwiec przeznaczymy na dalsze prace, co niestety uniemożliwi uczestnictwo w jakichkolwiek imprezach dla graczy” - napisano wtedy w komunikacie.

Tymczasem fani cieszą się, że w ten sposób Sega ma dodatkowy czas na odświeżenie pierwszych dwóch części serii, o czym mówi się od dawna - ale bez żadnych konkretów czy oficjalnych deklaracji.

Trzecia część zmierza na PC i PS4. Długo oczekiwany następca w kultowej serii japońskich gier TPP pozyskał łącznie około 6,7 milionów dolarów od fanów na całym świecie.

Ostatnie wideo z pracZobacz na YouTube

Shenmue to cykl gier akcji z otwartym światem. W trzeciej części powraca główny bohater, Ryo Hazuki. Jego ojciec został zamordowany w pierwszej odsłonie (wydanej w 2000 roku na konsoli Dreamcast). Dążenie do zemsty to początek skomplikowanej przygody bohatera.

Druga część cyklu oferowała otwarte zakończenie, a gracze już od kilkunastu lat czekają na ostatnie rozdziały opowieści.

Read this next