Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PES 2022 będzie grą Free to Play - sugeruje dziennikarz

Konami zmieni podejście?

Andy Robinson z serwisu VGC zasugerował w najnowszym odcinku podcastu Off The Record, że Konami może zmienić podejście do serii PES, oferując najnowszą odsłoną za darmo.

- Konami budzi się do życia - zaczął dziennikarz, nawiązując zapewne do faktu, że w ostatnich latach japońska korporacja odłożyła gry wideo na boczny tor. Tymczasem teraz zajmuje się nie tylko symulatorem piłki nożnej, ale ma także plany związane z horrorami.

- Słyszę też, że nowości mają dotyczyć PES. Chcą postawić na Free to Play i w tym roku mocno zamieszać - wyjaśnił Robinson, w okolicach 21:30 w powyższym zapisie podcastu.

Pewną wskazówką na temat przyszłości cyklu może być niespodziewana wersja demonstracyjna - a raczej test techniczny - PES 2022. Format serii zmienił się już w ubiegłym roku, gdy PES 2021 był jedynie dodatkiem do PES 2020. Wtedy zadecydowały raczej problemy z pandemią.

To sprawia jednak, że twórcy z Japonii mieli dwa lata na przygotowanie PES 2022, co z pewnością jest okazją na wprowadzenie szerzej zakrojonych innowacji, włącznie z przejściem na model F2P.

Warto przypomnieć, że - według doniesień z maja - seria zmieni także nazewnictwo, na eFootball PES. Takie podejście może sugerować właśnie nacisk na dystrybucję cyfrową, ale czy za darmo?

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze