Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Seria PES zmieni nazwę? Konami rejestruje nową markę i logo

Cykl może przejść metamorfozę.

Internauci odkryli, że w argentyńskim i brazylijskim urzędzie patentowym Konami zarejestrowało markę i logo, które sugerują, że piłkarska seria PES zmieni nazwę.

Do niedawna rozwijany przez japońską firmę cykl znany był jako Pro Evolution Soccer. Przy okazji odsłony z 2019 roku do tytułu dodano jednak człon eFootball, który pojawił się w kolejnej części.

https://twitter.com/GalvaniRenan/status/1390374441071390729

Jak pisze serwis Footy Headlines, kilka miesięcy temu Konami zarejestrowało jednak wspomniany przedrostek jako osobną markę. Wydawca zarezerwował też dwie wersje logotypu, różniące się od wariantu zastosowanego w ubiegłorocznej grze z serii.

Oczywiście fakt, że zarejestrowano znak handlowy nie oznacza, że PES rzeczywiście zmieni nazwę. Nie byłaby to jednak pierwsza tego typu modyfikacja - początkowo bowiem cykl wydawany był w Europie jako ISS Pro.

Szczegółów na temat tegorocznej części serii nie ujawniono wiele, ale wiadomo, że gra powstaje z myślą o nowych konsolach, a deweloperzy korzystają z innego silnika graficznego - FOX Engine zastąpiono Unreal Engine.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze